Srijeda, 8. svibnja 2024.

Prva liga i dalje nedostižna

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Drugu godinu zaredom, MNK Vinkovcima fali još jedan, onaj posljednji korak do prve lige. Nakon fantastične sezone i zasluženog naslova prvaka, prva liga i ove godine ostaje nedostižna. Iako ostaje gorak okus zbog propuštenih prilika, Vinkovčani mogu biti ponosni jer su pokazali zavidne vještine te ravnopravno se borili s dvije kvalitetne momčadi, a to su MNK Jesenje iz Krapine i MNK Universitas iz Splita.

Svoj put u kvalifikacijama započeli su gostovanjem u Krapini, kod kluba MNK Jesenje. Iako su u 1. minuti gubili 2:0, ekipa se uspjela vratiti i na poluvrijeme otići s rezultatom 3:2 za domaćina. U drugom djelu igre poveli su 4:3, no sreća se okrenula domaćinima i na kraju završava 7:4 za Jesenje.

Druga utakmica bila je prava poslastica za navijače. Vinkulja je na Lapovcima dočekala MNK Universitas iz Splita koji su pokazali odličnu i fer igru. Uz puno preokreta i odlične poteze, konačan rezultat je ipak završio 6:8 u korist Splita. Susret je bio posebno zanimljiv jer je na strani gostiju nastupio Vinkovčanin Ivan Tustonjić, dok je za domaćine igrao njegov brat Blaž Tustonjić.

Nakon dva poraza, Vinkovce je samo pobjeda mogla ostaviti u igri za 1. ligu. Nakon Splita dočekali su Jesenje s kojim su remizirali 4:4. Vinkovci su poveli u prvoj minuti, na poluvremenu su vodili 2:1, a potom imali i vodstva od 3:1 i 4:3, no nisu uspjeli zadržati vodstvo do kraja i utakmica ipak završava izjednačenim rezultatom. Tako su nakon tri susreta znali svoju sudbinu i oprostili se od najvišeg ranga.

Posljednju utakmicu Vinkovčani su gostovali kod ekipe Universitas. U rezultatski nebitnoj utakmici, domaćini su ostvarili novu pobjedu od 8:2 i time potvrdili prvo mjesto, dok Vinkulja završava na trećem.