- Tekst se nastavlja ispod oglasa -

Svjetski festival Animiranog filma – Animafest Zagreb 2018 ponosno predstavlja izabrane filmove za Natjecanje filmova za djecu i Svjetsku panoramu.

Središnji događaj bogatog Programa za djecu i mlade Animafesta 2018 je Natjecanje filmova za djecu, međunarodna konkurencija koja broji 44 filma iz svih krajeva svijeta. Filmove je odabrala slovenska medijska psihologinja Martina Peštaj, urednica Dječjeg i omladinskog programa Radiotelevizije Slovenije, koja ih je razvrstala prema prilagođenosti četirima dobnim kategorijama (4-7, 7-10, 10-14 i 14+).

Svjetska panorama je raznolik nenatjecateljski program koji prikazuje originalne i inovativne naslove koji pomiču granice animacije. Prikazat će 30 filmova (15 studentskih i 15 profesionalnih autora) iz 22 zemlje.

NATJECANJE FILMOVA ZA DJECU

NATJECANJE FILMOVA ZA DJECU 1 (DOB 4 – 7)

  • ANT, Julia Ocker (Njemačka / 2017 / 03:37)
  • BOXI: IN THE NATURE, Béla Klingl (Mađarska / 2017 / 04:21)
  • DRAGON SLEDGE, Evgeniya Jirkova (Rusija / 2017 / 02:30)
  • GROWTH, Marta Kwasniewska (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2017 / 02:20)
  • KOYAA – WILD SUNBED, Kolja Saksida (Slovenija / 2017/ 02:45)
  • KRILA ZA KROKODILA, Ivana Guljasevic (Hrvatska / 2018 / 04:40)
  • NUTZ, Denis Alenti (Hrvatska / 2018 / 02:21)
  • PATCHWORK MOLE, Angela Steffen (Njemačka / 2017 / 03:53)
  • PRINCE KI-KI-DO; WINTER STORY, Grega Mastnak (Slovenija / 2017 / 05:00)
  • SMALL FOREST STORIES, Veronika Fedorova (Rusija / 2017 / 03:11)
  • THE SWIMMING LESSON, Tatyana Okruzhnova (Rusija / 2017 / 03:00)

NATJECANJE FILMOVA ZA DJECU 2 (DOB 7 – 10)

  • 6:1, Sergei Ryabov (Rusija / 2018 / 02:53)
  • BIJELA VRANA, Miran Miošić (Hrvatska / 2018 / 09:00)
  • CICADA, Gabriela Borregales (Sjedinjene Države / 2018 / 03:57)
  • KING MATHEUS, Katarina Nikolov (Slovenija / 2017 / 10:35)
  • STRENGTH IN NUMBERS, Anais Sorrentino (Francuska, Belgija / 2017 / 06:51)
  • THE BOY AND THE RACCOON, Yereum Cho, Jinsun Choi, Suyeon Kang, Eunha Ko (Južna Koreja / 2017 / 05:05)
  • THE FRUITS OF CLOUDS, Katerina Karhánková (Češka Republika / 2017 / 10:00)
  • THE HUNGRY LITTLE WOLF, Arnaud Demuynck (Francuska, Belgija / 2017 / 08:46)

NATJECANJE FILMOVA ZA DJECU 3 (DOB 10 – 14)

  • ANIMAL LAUGHING, Aurore Peuffier (Francuska / 2017 / 03:00)
  • EXAM STRESS: SYRIAN STYLE, Raj Yagnik (Ujedinjeno Kraljevstvo, Sirija / 2017 / 02:30)
  • FLIPPED OUT, Jae Bae (Sjedinjene Države / 2017 / 05:41)
  • FUNNY FISH, Krishna Chandran A. Nair (Francuska, Švicarska / 2017 / 06:20)
  • GELATO – SEVEN SUMMERS OF ICE CREAM LOVE, Daniela Opp (Njemačka / 2017 / 2:18)
  • GYPSY TALES / HOW WAS MAN CREATED, Mária Horváth (Mađarska / 2017 / 07:00)
  • HURRY UP, HEROLD!, Francie Liebschner (Njemačka / 2017 / 08:00)
  • JEFF, Britt Raes (Belgija / 2018 / 01:31)
  • LES PIONNIERS DE L’UNIVERS, Benjamin Bernon, Clémentine Courbin, Matthieu Guevel, Anthony Rege, Jérôme Vanbeneden (Francuska / 2017 / 05:21)
  • METAMORPHOSIS, Jane Carmen Oliveira (Brazil / 2017 / 05:22)
  • PEANUT BUTTER AND JERRY, Shellie Leibensperger (Sjedinjene Države / 2017 / 03:10)
  • THE CURVE OF YOUR EYES ENCIRCLES MY HEART, Nicolas Rolland (Francuska / 2017 / 03:00)
  • VRLO MOKRA NOĆ U MUZEJU, Milan Trenc (Hrvatska / 2017 / 07:30)

NATJECANJE FILMOVA ZA DJECU 4 (DOB 14+)

  • BIRDLIME, Evan DeRushie (Kanada / 2017 /10:52)
  • BURN OUT, Cécile Carre (Francuska, Sjedinjene Države / 2017 / 04:15)
  • COMPARTMENTS, Daniella Koffler, Uli Seis (Njemačka, Izrael / 2017 / 15:00)
  • CREATION, Yulia Baygulova (Rusija / 2017 / 06:03)
  • LATE AFTERNOON, Louise Bagnall (Irska / 2017 / 09:23)
  • LIVELY AIR, Pierre Grillère (Francuska / 2017 / 03:00)
  • MATINS, Axel De Lafforest (Francuska / 2017 / 03:00)
  • THE EEL, THE WEASEL AND THE VULTURE, Suki (Francuska / 2017 / 04:40)
  • TWO BALLOONS, Mark C. Smith (Sjedinjene Države / 2017 / 09:08)
  • USEFULNESS, Amaury Brun (Francuska / 2017 / 03:00)
  • WANDA, Denise Hauser (Norveška / 2018 / 12:32)
  • WINDS OF SPRING, Keyu Chen (Kanada / 2017 / 06:07)

SVJETSKA PANORAMA

  • A TABLE GAME, Nicolás Petelski Mesón (Estonija, Španjolska / 2017 / 03:53)
  • A VISIT, Parissa Mohit (Kanada / 2018 / 12:18)
  • AN ISLAND, Rory Byrne (Irska / 2017 / 12:50)
  • BALLERINA, Steven Subotnick (Sjedinjene Američke Države / 2017 / 04:30)
  • BETWEEN US TWO, Wei Keong Tan (Singapur / 2017 / 05:03)
  • BLIND MICE, Nicholas D’Agostino (Sjedinjene Američke Države / 2017 / 09:00)
  • CHILDLINE – NSPCC, Moth Studio (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2017 / 02:28)
  • COYOTE, Lorenz Wunderle (Švicarska / 2017 / 09:55)
  • HELL GATE, Ilhyun KIM (Južna Koreja / 2018 / 09:47)
  • HORS SAISON, Nicolas Capitaine, Céline Desoutter, Lucas Durkheim, Léni Marotte (Francuska / 2017 / 06:07)
  • IN OUR SKIN, Rosa Beiroa (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2017 / 03:55)
  • JASON’S SENTENCE, Elyse Kelly (Sjedinjene Američke Države / 2017 / 02:25)
  • LOTUS LANTERN, Xingpei Shen (Kina, Sjedinjene Američke Države / 2017 / 06:30)
  • LOVE HE SAID, Ines Sedan (Francuska / 2018 / 05:40)
  • MONSTER DON’T EXIST, Ilaria Angelini, Luca Barberis Organista, Nicola Bernardi (Italija / 2017 / 03:23)
  • MUSICAL TRAUMAS, Miloš Tomić (Srbija / 2018 / 10:23)
  • OASIS, Daria Kashcheeva (Češka / 2018 / 02:26)
  • OLIVIER, Armelle Mercat (Francuska / 2018 / 11:30)
  • ONCE IN THE FIELDS OF BOREDOM, Teele Strauss (Estonija / 2017 / 05:20)
  • PREY, Dal Park (Ujedinjeno Kraljevstvo / 2018 / 02:12)
  • REGRETS, Petra Stipetic (Njemačka / 2018 /02:33)
  • RE-VUE, Dirk de Bruyn (Australija / 2018 / 05:58)
  • THE ORIGIN OF SOUND, Paul Driessen, Toon Loenders (Belgija, Nizozemska / 2018 / 13:15)
  • THE WALKER, Frédéric Hainaut (Belgija / 2017 / 11:18)
  • UTOPIA NOW, Remo Rauscher (Austrija / 2017 / 04:44)
  • VERMIN, Jeremie Becquer (Danska / 2018 / 06:00)
  • VOYAGERS, Gauthier Ammeux, Valentine Baillon, Benjamin Chaumeny, Alexandre Dumez, Lea Finucci, Marina Roger (Francuska / 2017 / 07:33)
  • WHAT’S IN YOUR MIND?, Jo Ying Lee (Tajvan /2017 / 02:20)
  • WOO-HOO!, David Stumpf (Slovačka / 2018 / 06:39)
  • WORLD OF TOMORROW EPISODE TWO: THE BURDEN OF OTHER PEOPLE’S THOUGHTS, Don Hertzfeldt (Sjedinjene Američke Države / 2018 / 23:00)
Rezultati selekcije Velikog natjecanja dugometražnog filma bit će objavljeni uskoro.

Early Bird festival paket  koji uključuje Animate festivalsku  iskaznicukatalog i torbu dostupan je do 1. svibnja po cijeni od 200 kn!!Vidimo se na Animafestu od 4-9 lipnja 2018!

Udružili smo se s IFCC-om u HORROR GIF ANIMATION izazovu!

Osvojite akreditacije i smještaj za IFCC i Animafest Zagreb 2018. – sve što trebate je napraviti zastrašujuću ili šaljivu-ali-zastrašujuću horor GIF animaciju.

Više detalja na LINKU.