13 C
Petak, 19. travnja 2024.

Aurelia 4:5 Nova Gradiška, Šoštar: Nismo zaslužili pobjedu

U rezultatski napetoj i uzbudljivoj utakmici Nova Gradiška je odnijela bodove iz Vinkovaca nakon što su pobijedili Aureliju 5:4. Marko Blekić doveo je Aureliju u prednost na početku utakmice dvama pogocima u 5. i 15. minuti, no prednost se brzo istopila na startu drugog dijela kada je Gradiška u samo jednoj minuti zabila dva pogotka i vratila utakmicu u egal. Za novo vodstvo Aurelije zabio je Robert Nospak i tako upisao prvijenac u žutom dresu nakon lijepog udarca lijevom nogom s 10-ak metara. Slijedi novi preokret u režiji Bungića i Marjanovića u kratkom razdoblju i Nova Gradiška na ulazu u zadnjih 10 minuta ima prednost od 4:3. Nedugo zatim Dragun trese mrežu gostujućeg gola i poravnava rezultat na 4:4.

Preuzela je Aurelija potpuni rizik u zadnje 3 minute susreta tako što je ubacila igrača golmana, no gosti su iskoristili jednu pogrešku domaćih nekoliko sekundi prije završetka utakmice i zabili na prazan gol te napustili parket sportske dvorane Ekonomske i trgovačke škole Vinkovci uzdignute glave. „Iako smo imali vodstvo u dva navrata, smatram da nismo zaslužili pobjedu. Nismo igrali onako kako želimo, oslanjali smo se na individualnu kvalitetu, a to nije ono što ja želim. Trebamo biti radnička ekipa, a ne hakleri jer nemamo kvalitetu da bi na taj način igrali. Nadam se da će nas ovaj poraz spustiti na zemlju i da ćemo početi ponizno raditi i trenirati“, izjavio je Kristian Šoštar nakon utakmice.

Aurelia ni nakon drugog susreta u ovoj polusezoni ne zna za pobjedu i pobijeli li Brod 035 zadnju momčad lige, Futsal Olimpijac iz Županje, pobjeći će im na osjetnih 7 bodova. Danas s početkom u 18:45 svoju utakmicu 13. kola igra MNK Vinkovci na domaćem parketu protiv Slatine.