16 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Aurelia na domaćem parketu poražena od Broda 035 u derbiju 2. HMNL – Istok

Aurelia je na domaćem terenu ugostila Brod 035 što je značilo da je vrijeme za derbi 2. HMNL Istok jer su se susrele dvije vodeće momčadi. Vinkovčani su imali 3 boda prednosti i htjeli su se još odvojiti od prvog pratitelja, dok su se Brođani bodovno htjeli izjednačiti sa Žutima.

Na kraju su gosti uspjeli u svome naumu jer su slavili rezultatom 3:2. U prvom poluvremenu igralo se gol za gol, a u vodstvo je prvo stigao lovac na lidera prvenstva preko Mateja Gačića koji je u 10. minuti svladao Mirona Kobaševića. Radost Brođana trajala je tri minute jer stvari na početak vraća kapetan vinkovačkog sastava Duje Dragun. Publika u kanovačkoj dvorani nije ponovno morala predugo čekati na novi pogodak jer je od izjednačenja Aurelije do novog vodstva Broda prošlo isto koliko od prvog gola gostiju do poravnanja rezultata domaćih. Ovoga puta vratara Žutih matirao je Robert Ruhek.

Drugo poluvrijeme momčad Kristijana Šoštara otvorila je furiozno i zgoditak je postigla u idealno vrijem, odmah u prvoj minuti nastavka. Novo izjednačenje Aureliji ponovno je donio Duje Dragun. Konačnih 3:2 za goste postavio je Silvio Mihić pet minuta prije kraja derbija. Ovom pobjedom Brođani su se bodovno izjednačili sa Žutima na vodećoj poziciji.

Sada slijedi božićna stanka koja će trajati do 7. siječnja. U 11. kolu 2. HMNL – Istok Aurelia će igrati novi derbi, ovoga puta na izrazito zahtjevnom gostovanju u Novoj Gradišci kod istoimenog domaćina koji zaostaje svega tri boda za prvoplasiranim dvojcem.