Nije to bio vikend za pamćenje vinkovačkih malonogometnih klubova jer su obje vinkovačke seniorske momčadi poražene na gostovanjima, Vinkovci kod Jakšića (3:6), Aurelia u Našicama (7:10).

Nakon dramatične domaće utakmice i pobjede protiv Slatine, osakaćeni MNK Vinkovci, za razliku od zadnje utakmice, nije mogao računati na usluge Domagoja Ćuka, a drugu utakmicu zaredom ne igra i kapetan Josip Haluška. Požega je u ovom trenutku ipak ostala nepremostiva prepreka za Vinkovce koji su na početku utakmice bili u zaostatku od dva pogotka, no Josip Jelinić je u 8. minuti zabio za 2:1, a taj rezultat nije se mijenjao do kraja poluvremena. Merkaš je u nastavku poravnao rezultat, a radost gostiju nije dugo trajala jer je samo minutu poslije Jakšić ponovno bio u vodstvu. Dobili su krila Vinkovčani nakon izjednačenja te su krenuli su na sve, no samo minutu poslije Jakšić je iz protunapada zabio za novo vodstvo. Od 26. do 36. minute pala su još 3 gola, 2 u Jelinićevoj, a 1 u Kovačevićevoj mreži. Pogodak za MNK Vinkovci zabio je Špionjak nakon čega su uveli golmana igrača što im ovaj put nije pomoglo i Grbeša je, svojim drugim pogotkom u 40. minuti, potvrdio zasluženu pobjedu Jakšića.

„Nismo dobro otvorili utakmicu, primili smo gol u 12. sekundi utakmice i u startu smo bili u zaostatku. Iako smo se uspjeli vratiti u utakmicu u drugom poluvremenu, Jakšić, zbog naše neopreznosti, potpuno zasluženo osvaja 3 boda”, kazao je Dominik Jelinić.

Malonogometaši Aurelije su na gostovanju u Našicama imali u 16. minuti veliku prednost od 4:0, no uspjeli su je prokockati do poluvremena i u nešto više od 4 minute domaćin je došao do izjednačenja, a potpuni preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. U uzbudljivoj utakmici slavili su domaći malonogometaši 10:7. „Ispustili smo vodstvo za koje nikad ne bih vjerovao da možemo ispustiti. Primili smo previše golova unatoč tome što su posljednja 4 zabijena na prazan gol. Utakmice s toliko pogodaka za mene predstavljaju neozbiljnost, a ne atraktivnost”, poručio je strateg Aurelije i od idućeg kola nagovijestio povratak pobjedama.