Bedem startao pobjedom

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Treća HNL – istok

Protekloga vikenda započelo je prvenstvo u Trećoj HNL-istok, a prvo kolo donijelo je odmah i županijski derbi u kojem su se sastale momčadi Bedema iz Ivankova i Vuteks-Sloge iz Vukovara.

Vukovarci su naoko bolje ušli u utakmicu u prvih deset minuta, a onda je momčad Bedema preuzela potpunu kontrolu i to do samog kraja. U 11.minuti Suppiger je prošao po lijevoj strani i uputio oštar udarac sa nekih 20-tak metara a u svom kaznenom prostoru obrambeni igrač gostiju Nedić je igrao rukom, što je bilo dovoljno da sudac Matasović odmah pokaže na jedanaesterac, koji je sigurno izveo Borko i doveo Bedem u vodstvo od 1:0.

U nastavku Bedem je vrlo brzo povisio rezultat na 2:0. Dogodilo se to u 48.minuti. Kornera je izveo Smolčić, a loptu su gosti izbacili na nekih 17 metara od svog gola do koje dolazi Jagustin i odličnim udarcem pogađa za 2:0. U 81. minuti Mrdeša topovskim udarcem postavlja visokih i konačnih 3:0 za Bedem.

Momčad Vukovara 1991 poražena je u gostima od Slavonije rezutatom 1:0.

Rezultati 1. kola: Vihor – Zrinski 0:0, Marsonia – Graničar 1:0, Slavija – Belišće 2:3, Bedem – Vuteks-Sloga 3:0, Kutjevo – Sloga 7 : 4, Vukovar 1991 – Slavonija 0:1, Čepin – Oriolik 3:0 i Đakovo-Croatia – NAŠK 0:0.