16 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Bez iznenađenja u metropoli, PPD Zagreb 32:23 Spačva

PPD Zagreb očekivano je slavio u prvom četvrtfinalnom paru, a sastav Josipa Mečića vraća se u Vinkovce „bez vize” za polufinale kupa.

Od početka utakmice prednost je bila na domaćoj strani, Zagrebaši su do poluvremena stekli prednost od 16:11, a u nastavku susreta ista je rasla do konačnih 32:23. Najviše što je Spačva mogla u četvrtfinalnom susretu je doći na minus 5 u 42. minuti, ali više od toga jednostavno nije mogla. U gostujućim redovima najviše je mrežu tresao lijevoruki Marko Buntić postigavši šest pogodaka, dok su u ekipi hrvatskog prvaka mrežu tresli pet puta Valentino Ravnić i Nemanja Obradović. Uspješniji su bili i domaći vratari koji su zajedno skupili 13 obrana za razliku od 9 vinkovačkog terceta vratara. Trebaju se odigrati još tri četvrfinalna para, a preostale polufinaliste saznat ćemo 19. svibnja kada se sastaju Slatina i Nexe, Balić&Metličić i Dubrava te Poreč i Sesvete.