13 C
Ponedjeljak, 13. svibnja 2024.

Bjelin Spačva “pokazala zube” u prvom poluvremenu, Nexe uvjerljiv u nastavku

RK Bjelin Spačva Vinkovci jučer je u Našicama odigrao prvu pripremnu utakmicu uoči povratničkog nastupa u Paket24 Premijer ligi. Protivnik je bio RK Nexe, koji je slavio s 38:24 (16:13).

Iako su Našičani bili veliki favoriti uoči susreta, izabranici trenera Josipa Mečića hrabro su ušli u utakmicu. Vratar Dražen Stojanović odlično je branio, a Bjelin Spačva je imala prednost od četiri pogodaka razlike. Ipak, u 23. minuti Nexe poravnava rezultat, a do kraja prvog dijela stižu do +3. U drugom poluvremenu samo je rasla prednost domaćina, koji je na kraju slavio s uvjerljivih 14 razlike.

Tek smo započeli s pripremama, praktički smo tek u srijedu prvi puta trenirali s loptom. Prezadovoljan sam s prvih dvadesetak minuta utakmice, no momčad Nexea je jednostavno puno šira i jača, također su došli spremniji nego naši dečki. Ovo je prva utakmica, vidi se da kod nas ima dobrog materijala. Malo smo deficitarni na desnom krilu jer nam se Božičević vratio sa Svjetskog prvenstva ozlijeđen, a drugo krilo smo pustili u Slovačku. Pokrpat ćemo se, imamo još dosta za raditi, ali mislim da je to sve na dobrom putu”, za YouTube kanal RK Nexea izjavio je trener vinkovačkog premijerligaša.

Uvjerljiv poraz u prvoj utakmici svakako nije pokazatelj lošeg stanja. Protivnik je, nakon PPD Zagreba, ipak daleko ispred ostatka konkurencije u Hrvatskoj. Ova dva sastava nalaze se u istoj natjecateljskoj skupini, tako da ćemo na jesen gledati i njihovo natjecateljsko nadmetanje.