Subota, 27. srpnja 2024.

Cibalia osvojila bod protiv Orijenta i skočila na 8. mjesto

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

HNK Cibalia danas je na svojemu terenu ugostila momčad Orijenta s kojim je u sklopu 27. kola Prve nogometne lige odigrala 1:1. Nebeskoplavi ipak nisu uspjeli treći put u ovoj sezoni biti uspješniji od Orijenta, no osvojeni bod znači korak bliže ostanku u ligi.

Prvo poluvrijeme je za domaće izgledalo puno bolje nego nastavak utakmice. U 39. minuti Karlo Išasegi uputio je loptu prema Filipu Jazviću koji ju je primio na prsa, a onda ju poslao u suprotne rašlje. S minimalnim vodstvom otišlo se na predah.

Bilo je tu još nekoliko prilika za pogodak, poput one u 60. minuti kada se Jurica Bajić našao licem u lice pred Orijentovim vratarom, no bez uspjeha. U nastavku susreta, Andrija Bubnjar asistira Emanuelu Črnku koji u 66. minuti postiže pogodak za konačnih 1:1.

Igrač utakmice je Patrik Mohorović.

Osvojenim bodom momčad Siniše Sesara je sada na osmom mjestu i ima sedam bodova više od Orijenta koji je i dalje u zoni kvalifikacija te 10 više od Solina koji je u zoni ispadanja. Značajno se tako odmaknula od konkurencije te će “lakše disati” u preostaloh šest kola.

U sljedeću subotu, 27. travnja, Vinkovčani putuju u Bijelo Brdo kod BSK-a, a potom u Vinkovce dolazi Solin.