15 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Cibalia s teniskih 6:0 bolja od Zagreba i izborila susret s Rijekom

HNK Cibalia Vinkovci je u okviru 1/16 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa ugostio NK Zagreb. Očekivano, Nebeskoplavi su osigurali prolazak dalje, a konačni rezultat bio je 6:0.

Od prve minute Cibalia je zagospodarila terenom i htjela je što prije doći do pogotka. Sastavu trenera Andreja Kerića to je za nogom pošlo u 4. minuti, kada je precizan bio Filip Lišnić. Redale su se nakon toga prilike, a sljedeći gol postigao je Karlo Miljanić, koji je izašao pred gostujućeg vratara i mirno pogodio za 2:0. Do kraja poluvremena u strijelce se još upisao Jurica Bajić, koji je odlično izveo slobodni udarac iz teške pozicije s desne strane, ali pomogla mu je i loša reakcija vratara.

Kao i u prvih 45 minuta, tako je i u nastavku gol pao u 3. minuti, a ponovno je strijelac bio Lišnić. Utakmica se razvodnila, nije bilo više previše prilika, no Leon Marković iskoristio je poklon vratara gostiju i poslao loptu u praznu mrežu za 5:0. Konačni rezultat postavio je Antonio Blažanović.

U idućem krugu natjecanja u Vinkovcima će gostovati HNK Rijeka, koji je u Novskoj bio bolji od NK Libertas s čak 9:0.