Petak, 26. travnja 2024.

Cibalia-Slaven Belupo 1:3

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Cibalia je danas igrala vrlo važnu utakmicu protiv Slaven Belupa, utakmicu u kojoj su tri boda bila imperativ. Motiva domaćima nije nedostajalo, jer do kraja prvenstva svaki bod može značiti i ostanak u Ligi. Slaven Belupo siguran je na sredini tablice i bodovi im nisu prijeko potrebni, no to se u današnjoj utakmici nije vidjelo. Utakmica se, nakon velike pogreške obrane domaćih, odlično otvorila za goste koji su to iskoristili i poveli već u drugoj minuti utakmice. Igrači Cibalije nisu se niti oporavili od prvotnoga šoka, a uslijedio je novi, Slaven je poveo 2:0 i olakšao si nastavak utakmice. Napala je potom Cibalia svim silama i do kraja poluvremena uspjela smanjiti rezultat. No, u drugom dijelu gosti iz Koprivnice povećali su prednost na 3:1 i lagano priveli utakmicu kraju. Tome je zasigurno pridonio i crveni karton kapetana Muženjaka, kojeg je zaradio nakon jedne loše reakcije na sredini terena. Trenutno, Cibalia je posljednja momčad na tablici s 24 boda, bodom manje od Istre i s dva boda manje od Rudeša.