2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Dilj izgubio lidersku poziciju, Borinci preokretom do 3 boda

Ovoga vikenda odigrano je još jedno odlično kolo, a najzanimljivija utakmica bila je ona u Jarmini.

Borinci su velikim prekretom na domaćem terenu stigli do punog plijena. Momčad Hašk-Sokola je na poluvremenu vodila s 2:0, a do vodstva ih je odveo Josip Mitrović. Nakon lošeg prvog dijela Borinci u drugi dio ulaze čvrsto i agresivno što im se na kraju isplatilo jer su izjednačili rezultat. Domaći su iskoristili igrača više i pogotcima Jurišića i Petrovečkog stižu do potpunog preokreta i konačne pobjede od 4:2.

Nogometaši Dilja nakon samo jednog kola ostali su bez liderske pozicije remiziravši kod Radničkog s 1:1. U fer i korektnoj utakmici u kojoj je neriješeno i najrealniji ishod jedini strijelac za Crijepare bio je Luka Kalaica koji je u 66. minuti poentirao iz kaznenog udarca. Iskusni vratar Dilja Ante Dogan podmetnuo je svoja leđa i u nedostatku dvojice vratara stao među vratnice. Trener Dejan Pavličić u posljednjih nekoliko minuta susreta je uveo šesnaestogodišnjaka Luku Karla Kovaliskog koji je za svoj rad i trud na treninzima nagrađen debitantskim nastupom. Nakon više od 2 mjeseca na teren se vratio i Tomislav Čulo što je i najveći dobitak za Dilj na ovoj utakmici.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti remi Otoka protiv Grabovca i poraz Ceranaca od 3:2 u Livani u derbiju Tomislava. Zrinski je na domaćem terenu odigrao neodlučeno s Radničkim iako su zaslužili i više od boda, dok je Šokadija u Babinoj Gredi slavila u dvoboju s Komletinčanima.

Dilj u idućem kolu dočekuje Mladost iz Đakovačke Satnice, Borinci putuju u Osijek na noge Olimpiji, Tomislav u Cerni dočekuje Šokadiju, dok Hašk-Sokol i Radnički idu u goste Borcu iz Bobote, odnosno Valpovci. Dilj je nakon ovog kola s liderske pozicije pao na 4. mjesto. Borinci dijele vodeću poziciju s Borcem (KV), ali Jarminčani imaju utakmicu manje, dok su ostali klubovi iz županije raspoređeni od 5. do 15. pozicije.