9 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Dilj pobjedom zaključio dugačku sezonu

Dovršena je naporna i, pred kraj, teška sezona MŽNL Osijek – Vinkovci u kojoj je raspored drugog dijela bio ubitačan i gust. U 34. kolu najveće iznenađenje je poraz prvaka Darde u osječkom Višnjevcu što u jednu ruku i ne čudi jer su u Dardi u posljednje vrijeme imali puno razloga za slavljem – ne ulazi se u 3. HNL svake sezone. Darda je bez ispaljenog metka napustila nogometnu arenu u Višnjevcu, završilo je 2:0 za domaćina, Mihaljević i Gelo poentirali su za 9. poziciju Višnjevca u ovoj sezoni. Dilj je u posljednjih 90 minuta ove sezone ugostio Borac iz Bobote i golovima Stanića i Kuzmića, koji je po tko zna koji put, otkako je pojačao vinkovačku momčad, zatresao mrežu suparničkog gola.

Nakon samo jednu sezonu u međužupanijskoj ligi, Frankopan se vraća u 1. ŽNL VSŽ jer je Valpovka zaključila sezonu na posljednjem mjestu 3. HNL Istok i popunjava mjesto umjesto Andrijaševčana koji su se od ove lige oprostili s visokim porazom u Mecama.

Grabovac i Borinci podijelili su bodove u utakmici punoj preokreta, a dva pogotka Jarminčana djelo su Marina Ležaića. Slavonac je zahvaljujući ponajprije Subotiću, strijelcu dva pogotka, slavio protiv HAŠK-Sokola iz Starih Jankovaca, a zanimljivo je kako su sva četiri gola pala u prvom poluvremenu, točnije do 38. minute. I jedni i drugi završili su sezonu s učinkom od 38 bodova (10 pobjeda, 8 neriješenih i 16 poraza), a isti bodovni učinak ima i osječka Olimpija koja je odigrala uzbudljivu utakmicu u Kuševcu. Vodili su domaćini čak 3:0, no nisu se uspjeli oprostiti od ove lige dostojanstveno sa slavljem. Otok nije iznenadio Borac u Kneževim Vinogradima, završilo je 2:1 za momčad Saše Balatinca.