2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Dubrava prizemnila narančaste i kući nosi vrijedna dva boda

Kao što se i moglo očekivati, 10. kolo Paket 24 Premijer lige – Lige A bilo je vrlo uzbudljivo. PPD Zagreb lako se obračunao s Umagom, u najzanimljivijem susretu kola, u onom između Poreča i Gorice, nije bilo pobjednika, dok je Dubrava došla do vrijedne pobjede u Vinkovcima i tako produbila niz neuspjeha Spačve na vinkovačkom parketu.

Na utakmici Spačve i Umaga palo je čak 69 golova što je ujedno i najviše u 10. kolu. Sastav Josipa Mečića vodio je pune 52. minute i na kraju ostao bez bodova. Najveća prednost vinkovačkih rukometaša bila je četiri razlike u prvom poluvremenu koje je završilo 18:16 u korist domaćina. Dvije trećine drugog dijela igralo se gol za golom, a u završnih 8 minuta Dubrava ipak pokazuje više mirnoće što je bilo dovoljno za njihovu petu pobjedu u sezoni. Četiri minute prije kraja Spačva stiže do izjednačenja 30:30. Dubrava je svježija i mirnija u preostalom vremenu u kojem je uspjela postići 6 pogodaka čime je prekinula niz od četiri poraza zaredom.

Prvo ime gostujuće momčadi bio je Tomi Vazab s 11 pogodaka, a kod domaćih Marko Vignjević s 10 golova, dok je jedan manje zabio Borna Mažurana.