21 C
Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

Dvije vezane pobjede za ŽOK Vinkovci

ŽOK Vinkovci imao je vrlo zahtjevan kraj prošloga tjedna, s obzirom na to kako je klub dva dana u nizu imao utakmicu prvenstvenog karaktera. Međutim, našim odbojkašicama to nije stvaralo problem te su upisale pobjede protiv ŽOK Čepin i ŽOK Osijek II.

Zaostala utakmica 7. kola odigrana je u petak, a Vinkovčanke su gostovale u Čepinu. Utakmica nije bila pretjerano neizvjesna, a nakon tek nešto više od sat vremena igre upisana je pobjeda 3:0 u setovima. U prvom setu rezultat je glasio 25:17, dok je drugi donio pobjedu vinkovačkog sastava 25:15. Najviše borbe bilo je u posljednjem dijelu igre, no i on je otišao na stranu gostujuće ekipe i to s rezultatom 25:22.

Pobjeda u petak samo je bila najava subotnjeg gostovanja kod druge ekipe Osijeka. Tamo je utakmica bila napetija, međutim ponovno su slavile izabranice trenera Stipe Tomića. Predstavnice našeg grada slavile su u prva dva seta (25:16, 25:20), no onda se u život vraća domaći sastav te poravnava rezultat (25:20, 25:22). Odlučujući set otišao je na vinkovačku stranu rezultatom 15:8 te je uslijedilo veliko slavlje.

Na vrhu prvenstvene ljestvice Prve B Hrvatske odbojkaške lige za seniorke s 39 bodova nalaze se OK Đakovo i ŽOK Vinkovci, stoga je za očekivati kako nas do kraja prvenstva očekuje velika borba za prvo mjesto.