Našu emisiju Mikrofonija, posvećenu gostovanjima poznatih pjevača, izvođača, kantautora i bendova, koji tijekom sat vremena predstavljaju svoj rad i zapjevaju uživo, odlučili smo podići na novu razinu, doslovno. Ovoga puta preselili smo je na balkon! Topliji dani i sunčano vrijeme „izvukli” su i nas iz radijskog studija, pa ovog proljeća i ljeta donosimo posebno izdanje emisije pod nazivom „DJ Special Mikrofonija”. U fokusu je DJ scena, a sezonu je, uz dobar beat i odličnu vibru, otvorio Electron Mass, poznatiji kao Siky, glas koji svakodnevno možete slušati na valovima Radio Vinkovaca.
Naš radijski voditelj, znan i kao Siky Beats, istinski je zaljubljenik u glazbu. Na samim počecima karijere, osluškujući hrvatsku old school hip-hop scenu, počeo je stvarati vlastite beatove i pisati tekstove. Maštovit i kreativan producent te izvrstan reper, iza sebe ima brojne nastupe diljem Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije. Prepoznat od kolega, često je dobivao pozive za sudjelovanje na zajedničkim eventima vodećih imena domaće hip-hop scene, na kojima bi nerijetko „ukrao” show. Tijekom karijere surađivao je sa Starchom, Nemirom, Batrljakom Kru, DeYom, Antebiotikom, Kandžijom, Tone Tuorom i DJ Distinctiveom. Nedavno je u zagrebačkoj Tvornici kulture oduševio publiku nastupom prije i nakon koncerta Kandžije, koji je tom prigodom promovirao svoj novi album.
Vinkovčanin je objavio tri EP izdanja, a njegov „Kvalitet” s istoimenog albuma postala je jedna od najprepoznatljivijih pjesama. Album sadržava 16 pjesama, a uz zvučna i brojna gostovanja, album je zaokružen s 500 primjeraka CD-a, uz nekoliko promocija diljem Hrvatske.
Siky je i jedan od osnivača kolektiva Naša Stvar, usmjerenog na promociju hip-hop i urbane kulture kroz DJ-ing, glazbenu produkciju, radijske emisije i organizaciju događanja. Jedan od ključnih projekata kolektiva je radijska emisija Naša Stvar, koja se počela emitirati na Radio VFM-u početkom 2010-ih. Nakon prestanka rada Radio VFM-a, emisija je nastavila svoj put na Radio Vinkovcima, gdje je ostala vjerna underground i nezavisnoj glazbi, DJ mixevima te temama urbane kulture.
Kroz kolektiv Naša Stvar, Siky je suorganizirao brojne klupske večeri, koncerte i open-air događanja, uključujući i serijal Naša Stvar Open Air, koji je značajno pridonio razvoju i većoj vidljivosti regionalne underground glazbene scene. Zahvaljujući dosadašnjem radu, Siky je kontinuirano angažiran na brojnim projektima te se istaknuo kao jedan od ključnih pokretača događanja vezanih uz urbanu kulturu u Vinkovcima. Njegov doprinos sceni prepoznat je kroz niz inicijativa i evenata koji su dodatno oživjeli lokalnu glazbenu priču.
Osluškujući puls publike, jasno je da se s velikim nestrpljenjem iščekuju njegovi novi projekti i izdanja, za koja mnogi vjeruju da će dodatno „začiniti” i osvježiti domaću glazbenu scenu.









