21.3 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Gita Tolušić na turniru u Bijeljini osvojila prvo mjesto

Grad Bijeljina u Bosni i Hercegovini na jakom međunarodnom judo turniru je okupio 600 boraca iz 60 klubova koji su došli iz 16 zemalja.

Svoju uspješnu ekspediciju imao je Judo klub Vinkovci koji se u grad na Bosutu vratio sa šest medalja. Mladi judaši natjecali su se u tri kategorije – Mlađi Poletarci, Poletarci i Mlađi Pioniri.

Prvo mjesto i medalju najsjajnijeg sjaja osvojila je Gita Tolušić, dok drugu poziciju zauzeli Ivana Čikvari, Mia Lara Cota te Lorena Vrkašević. Brončano odličje oko vrata stavili su Leonora Plavšić i Paula Čikvari, dok je Mario Tomić kao jedini predstavnik dječaka na ovome natjecanju osvojio 5. mjesto.

„Natjecanje je bilo doista zahtjevno, dugo i naporno. Djeca su osim praktičnih tjelesnih znanja mogla razvijati i svoje strpljenje i razumijevanje kao i fair-play”, rekli su u Judo klubu Vinkovci.