3 C
Subota, 20. travnja 2024.

Graničaru županijski derbi, domaća pobjeda Bedema

Tijekom prošlog vikenda odigrano je 5. kolo 3. NL skupine Istok, a ova prvenstvena dionica donijela nam je županijski derbi NK Graničar iz Županje i NK Vuteks-Sloga iz Vukovara. Također, svoju domaću utakmicu odigrano je i NK Bedem iz Ivankova.

Graničar i Vuteks-Sloga odigrali su derbi susret ovoga kola, a ove nedjelje uspješniji su bili Županjci. Semafor županjskog stadiona na kraju utakmice pokazivao je konačni rezultat 3:0. Josip Lotar doveo je domaćina u vodstvo u 29. minuti, a s tim se rezultatom otišlo i na predah. Josip Lešić povisio je rezultat na 2:0 u 61. minuti susreta, a svega dvije minuta kasnije autogol postiže Zvonimir Bombini, vratar koji je u igru ušao u drugom poluvremenu umjesto Jurice Malinovića. Graničar je ovom pobjedom zadržao prvo mjesto s 13 osvojenih bodova, tri boda manje ima Borac iz Kneževih Vinograda, dok je Vuteks-Sloga upisao prvi poraz te se nalazi na 9. mjestu s 8 osvojenih bodova.

Bedem je upisao drugu ovosezonsku pobjedu, a na Gracu u Ivankovu poražena je Sloga iz Nove Gradiške. Ipak, u 12. minuti uslijedio je hladan tuš za Bedem, kada je Marino Marjanović doveo goste u vodstvo. Međutim, u 33. minuti Ivan Validžić poravnava rezultat, a konačnih 2:1 postavio je Edi Kopf u početkom nastavka, što je bilo dovoljno za osmi bod. Dodajmo još kako je Bedem od 56. minute igrao s desetoricom, kada je glavni sudac Marijan Vinogradac isključio te poslao na prijevremeno tuširanje strijelca prvog pogotka Ivana Validižića.

U sljedećem kolu Bedem gostuje u Pleternici kod Slavije, Vuteks-Sloga dočekuje Borac iz Kneževih Vinograda, dok Sloga iz Nove Gradiške dočekuje prvoplasiranog županjskog Graničara.