Cibalia – Hajduk 0:5

Novosti
Novosti
mario.brcic@novosti.hr

Pred skoro 3200 gledatelja, Cibalia je ugostila momčad Hajduka u prvoj utakmici proljetnog nastavka prvoligaškog prvenstva. Obje momčadi otvoreno su ušle u susret, pa prigoda nije nedostajalo. Prijetili su Vinkovčani u prvom poluvremenu, posebice Kordić, koji se tri puta našao pred gostujućim vratima. S druge strane ni gosti nisu ostali dužni. Dva puta je prema golu Cibalije tukao Caktaš. Pet minuta prije kraja prvog dijela Hajduk dolazi u vodstvo. Slobodan udarac izveo je Bašić, a najbolje je u šesnaestercu Cibalije reagirao Said, koji je loptu poslao iza leđa vratara Brkića.
I u nastavku vidjeli smo otvorenu igru. Cibalia je bolje započela, no njihove prigode nisu okrunjene pogotkom. Nakon jednog od napada Cibalije, u 62. minuti Hajduk brzim kontranapadom povećava vodstvo. Ohandza je odradio veći dio posla i asistirao za pogodak Caktaša. Samo sedam minuta kasnije Fomitschow s ruba šesnaesterca upućuje snažan udarac i dovodi Hajduk u vodstvo 0:3. Splitski napadi tu nisu stali, a u glavnoj ulozi našao se dva puta Ohandza. Prvo je u 76. minuti povisio na 0:4, nakon što se poigrao domaćom obranom, a zatim je u 80. izvrsnim pogotkom iz okreta postavio konačan rezultat utakmice.

Hrvatski telekom Prva liga, 21. kolo
CIBALIA  0 (0)
HAJDUK  5 (1)

VINKOVCI – Stadion Cibalia. Gledatelja: 3196. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćni suci: Borut Križarić (Čakovec) i Nikola Kečkiš (Virovitica).
Strijelci: 0:1 Said (40.), 0:2 Caktaš (62.), 0:3 Fomitschow (69.), 0:4 Ohandza (76.), 0:5 Ohandza (80.).
Žuti kartoni: Plum (Cibalia 31.), Caktaš (Hajduk 60.)
Crveni kartoni: –

CIBALIA: Ivan Brkić, Petar Rubić, Marko Karamarko, Luka Muženjak, Marko Dabro (od 70. min. Ivan Galić), Josip Tomašević (od 81. min. Marko Mlakić), Frane Ikić, Hrvoje Plum, Ante Kordić, Frane Vitaić (od 70. min. Duje Mrdeša), Špiro Peričić. Trener: Mladen Bartolović.

HAJDUK: Karlo Letica, Borja Lopez Menendez, Franck Ohandza Zoa (od 84. min. Michele Šego), Josip Radošević, Josip Juranović, Mijo Caktaš (od 65. min. Barry Hamza), Ahmed Said Said (od 81. Pereira), Zoran Nižić, Toma Bašić, Andre Fomitschow, Savvas Gkentsoglou. Trener: Željko Kopić