Petak, 19. travnja 2024.

HAŠK-Sokol propustio srušiti lidera

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

Iza nas je još jedno međukolo MŽNL Osijek-Vinkovci, 28. po redu, u kojem nije bilo većeg iznenađenja. Vinkovački Dilj bez pola momčadi otputovao je u Mece, mjestašce nadomak Osijeka, i junački pao. Poraženi su crveni 1:0 od vrlo dobrog domaćina koji će se, kako zasad stvari stoje, sa susjedima Baranjcima i đakovačkom Mladosti boriti za treću poziciju. Borinci su na domaćem terenu uspjeli dostići prednost Đakovčana od 2:0 i na kraju uzeti drugi uzastopni bod.

Na Gatini prava golijada, HAŠK-Sokol ugostio je vodeću Dardu kojoj još malo treba do teoretske potvrde prvog mjesta. Trener HAŠK-Sokola Mario Lučić unazad 2,3 kola morao je ponovno uskočiti u svoje kopačke kako bi pomogao svojoj momčadi u osiguravanju ostanka. Iskustvo i sigurnost koju ima Lučić puno znači Jankovčanima koji su popravili svoju igru i svaki bod im je od presudne važnosti, a u jučerašnjoj domaćoj utakmici propustili su „skinuti skalp” budućem prvaku. Vodili su 2:0 na poluvremenu, a svakako valja izdvojiti prekrasan gol iz slobodnjaka Jurišića u 20. minuti. Na 2:0 povisio je Mitrović, no gosti se bude u nastavku i dolaze do punog plijena. Nakon izlaska iz svlačionice u drugom dijelu smanjio je Kovač, a potpuni preokret dogodio se od 64. do 66. minute. „Velika šteta, dobro smo igrali prvo poluvrijeme, oni nam nisu ozbiljnije zaprijetili. Nakon postignutog gola iz odbijanca u drugom poluvremenu, Darda je, na našu nesreću dobila krila, i na kraju slavila”, rekao je lijevi bočni HAŠK-a Antonio Jurišić. Frankopan je porazom kod Olimpije nastavio seriju loših rezultata i preostaje im slaviti u sljedećem kolu protiv izravnog konkurenta za ostanak, momčadi iz Starih Jankovaca, ako žele da im ligaški status ostane nepromijenjen. No, Jurišić poručuje: „Kad pogledamo razinu igre u posljednja 4 kola, možemo biti optimistični pred susret u Andrijaševcima. Idemo pobijediti kod Frankopana.”

Sve oči međuligaša koji se bore za opstanak bit će uprte i u 3. HNL Istok jer broj ekipa koje napuštaju MŽNL Osijek-Vinkovci ovisi o tome koliko će momčadi iz naše regije napustiti trećeligaški razred hrvatskog nogometa.