2 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Košarkaši u finalu Kupa Krešimira Čosića regije Istok

Seniori Košarkaškog kluba Vinkovci ostvarili su vrijednu pobjedu u polufinalu kupa Krešimira Čosića regije Istok svladavši KK Borovo na njihovom parketu rezultatom 74:59.

Gosti s grada na Bosutu tijekom prve četvrtine imali su nekoliko poena prednosti, a domaćini su se držali u egalu sve do posljednje četvrtine kada Vinkovčani prelamaju utakmicu s tri vezane trice i tako osiguravaju plasman u finale kupa regije Istok. Goste su do pobjede vrijedne finala vodili najiskusniji košarkaši, a najviše poena postigao je S. Perez, njih 17. Uz njega su Peraica i Prša ubacili po 13 poena, dok je Papac ubacio poen manje. Vrijedi istaknuti kako su svoj prvi seniorski nastup zabilježili mladi igrači D. Dražić Karalić, K. Senčić i P. Vujeva.

Vinkovački košarkaši u finalu putuju u Belišće kod istoimenog domaćina.