21.3 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Košarkaši Vinkovaca poraženi od Požege

Košarkaški klub Vinkovci jučer je odigrao utakmicu 11. kola košarkaške A-2 lige regije Istok, a u našem gradu gostovala je momčad Košarkaškog klub Požege. Vinkovčani su ovoj utakmici upisali šesti ovosezonski poraz.

Nakon što su po povratku sa zimske stanke vinkovački košarkaši bili poraženi od Belišća, a pobijedili Vrijednosnice Osijek, nova prvenstvena dionica donijela je sraz s Požegom. Gostujuća momčad upisala je vrlo uvjerljivu pobjedu s rezultatom 95:68. Domaći sastav uspio je biti konkurentan u prvoj četvrtini, ali onda se dogodila velika kriza koja je trajala cijeli drugi i treći dio igre, a to je ujedno i prelomilo nedjeljnu utakmicu. Nakon prve dionice igre rezultat je glasio 19:19, ali već u idućem dijelu igre bilo je 23:11 u korist Požežana. U trećoj četvrtini Vinkovčani su doživjeli pravi rezultatski debakl, s obzirom na to da su gosti slavili u tom vremenu s visokih 34:16. Posljednjih 10 minuta ipak je otišlo na stranu Vinkovaca (22:19), no to nije bilo niti blizu kako bi se isprao gorak okus druge i treće četvrtine utakmice.

Klub iz našeg grada trenutno zauzima četvrtu poziciju u sklopu A-2 košarkaške lige Istok, a u dosadašnjih deset odigranih utakmica zabilježene su četiri pobjede i šest poraza. Požeški sastav ovom je pobjedom upisao treću pobjedu, ali iz osam odigranih utakmica te se trenutno nalazi na predzadnjem osmom mjestu ligaške ljestvice. U idućoj prvenstvenoj rundi naši će košarkaši gostovati kod Košarkaškog kluba Županja, a taj je sraz na rasporedu u nadolazeću subotu.