12 C
Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Mirko Mečić: Nade nisu ugašene, u uzvrat idemo po pobjedu

Nakon što su poraženi u prvoj utakmici kvalifikacija za Europsku ligu u gostima protiv Valura 34:25 (13:16), pred rukometašima Bjelin Spačve uzvratna je utakmica u kojoj će pokušat ostvariti preokret.

Vinkovačni su bili odlični u prvom dijelu, ali u nastavku su Islanđani ipak uvjerljivo slavili. Predsjednik kluba Mirko Mečić, za Novosti je izjavio kako pad u drugom poluvremenu prvog susreta ne treba čuditi. Putovanje je bilo naporno, nije bilo puno vremena za odmor, a Valur također ima širinu sastava kojeg čini 16 podjednakih igrača.

Mislim da smo se dobro predstavili. Pokazali smo da se možemo nositi s takvim klubovima, cijela momčad disala je kao jedan i dostojno smo predstavili klub, grad, županiju i Hrvatsku. Momčad je mlada, skupila je iskustva, a neki igrači su prvi puta uopće putovali avionom. Rezultat nije realan, rukomet je brz sport i kada jednom krene nizbrdo teško se vratiti”, kazao je.

Uzvrat je na rasporedu sutra s početkom u 19 sati u dvorani OŠ Bartola Kašića, a cijena ulaznice je 5 eura.

U novu utakmicu idemo po pobjedu, bez obzira ako ne prođemo dalje, važno je za koeficijent koji dovodimo našem klubu i ostalim klubovima u Hrvatskoj. Nade nisu ugašene i želimo popraviti sveukupni dojam”, zaključio je Mečić zahvalivši se svima koji su potegnuli do dalekog Islanda podržati momčad, a ovim putem poziva sve i na sutrašnju utakmicu istih protivnika.