16 C
Petak, 5. srpnja 2024.

Mlađe juniorke “Hrvatskog sokola” Vinkovci uspješne na svom prvom međunarodnom natjecanju

Aneta Pšihistal
aneta.psihistal@novosti.hr

Gimnastičarke GK “Hrvatski sokol” Vinkovci 29. lipnja nastupile su na međunarodnom turniru u organizaciji GK Vukovar – 1. Vukovar kup.

Sudjelovale su gimnastičarke iz  Bosne i Hercegovine, Makedonije i Hrvatske. Ukupno 12 timova natjecateljica obaveznog programa u kategorijama kadetkinja, mlađih juniorki, juniorki i mlađih seniorki iz 8 klubova: GK Olimp Doboj, GK Salto Tuzla, KGS Partizan Orce Nikolov Skopje, Gimnastičko društvo Beli Manastir, Inova gym Osijek, GD Hrvatski sokol Valpovo, GK Hrvatski sokol Vinkovci i GK Vukovar.

Vinkovačke gimnastičarke u kategoriji mlađih juniorki bile su iznimno uspješne na svom prvom međunarodnom natjecanju.

U višeboju je Ena Ivančić osvojila 4., a Marta Šimunović 6. mjesto u konkurenciji  22 gimnastičarke. U natjecanju po spravama osvojile su medalje, Ena broncu na ručama, a Marta srebro na gredi.

Juniorka Ana Škripač bila je 13. u konkurenciji 16 gimnastičarki.

Gimnastičarke je vodila trenerica Vukosava Lozanović, a Dunja Perica bila je predstavnica kluba među sutkinjama.

Ovo je bilo posljednje natjecanje u proljetnom dijelu sezone.

Budući GK “Hrvatski sokol” nema vlastitu dvoranu za vježbanje, svakog ljeta imamo pauzu dva mjeseca, pa smo 27. lipnja imali posljednji trening i dodjelu diploma za našu gimnastičku početnicu i igraonicu. S treninzima počinjemo 2. rujna u novoj školskoj godini za sve kategorije, o čemu ćemo vas na vrijeme još obavijestiti“, ističu u klubu.