Četvrtak, 25. travnja 2024.

Novi bod Spačve s gostovanja

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Niti Varaždin nije uzeo mjeru vinkovačkoj sjajnoj momčadi koja s novim bodom i dalje čvrsto drži treće mjesto. Upravo su Varaždinci bili konkurent i kandidat za preuzimanje te pozicije u izravnom dvoboju no Spačva je pokazala da je doista vrhunska momčad i da je svejedno gdje igra jer je gotovo jednak postotak osvojenih bodova kući i na strani.

Jako zanimljiv i neizvjestan susret odigrali su Varaždin i Spačva. Rijetko se događa da tijekom 50 minuta ni jedna momčad nema veću prednost od jednog pogotka. A upravo tako bilo je u Graberju. Malo je vodio domaćin, malo gost. Ali samo s jednim pogotkom razlike. I tako sve do 49-te minute kada Varaždinci napokon bježe na plus dva 23:21. Gosti to ipak uspijevaju stići i pogotkom Darija Raguža u 59-oj, poravnati rezultat, te osvojiti veliki i vrijedan bod.

Kod Vinkovčana najbolji je bio već spomenuti Dario Raguž, sa sedam pogodaka, Marko Nađ postigao je 4, a Dino Vukušić 3, dok su vratari Ćirović i Pašagić imali ukupno 10 obrana.