Page 22 - Vinkovački list 16. studenog 2018.
P. 22
SPORT PETAK 16.11.2018.

Karate Kup Osijek Antun Turda, dobitnik nagrade za životno djelo Vukovarsko – srijemske županije Karate kup Osijek

10 medalja Ostao je vjeran klubu i Ivankovčani
KK Vinkovci na 7. mjestu
gradu u kojem je ponikao
U subotu je u gradu na Dravi Osječki karate savez uz
održan 1. Međunarodni karate kup Na svečanoj su sjednici potporu Karate saveza Osječ-
grada Osijeka. Ukupno je nastupilo Skupštine Vukovoarsko – ko-baranjske županije i regio-
513 natjecatelja iz 40 klubova iz srijemske županije održanoj u nalnog saveza županijskih karate
Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Iloku dodijeljena su i ovogodiš- saveza Slavonije i Baranje organi-
Srbije. nja priznanja zasluženim poje- zirao je 1. Međunarodni karate kup
dincima i pravnim osobama s Grada Osijeka. U dvorani Gradski
Karate klub Vinkovci nastupio područja Vukovarsko-srijem- vrt okupilo se 513 natjecatelja iz
je s 8 natjecatelja koji su osvojili 10 ske županije za 2018.godinu. 40 klubova iz Hrvatske, Bosne i
odličja, od čega 2 zlata, 4 srebra i 4 Nagrada za životno djelo dodi- Hercegovine i Srbije. Boje Karate
bronce. Mislav Iličić i Josip Slaviček jeljena je Antunu Turdi za kluba Max iz Ivankova branilo je
osvojili su prva mjesta u katego- izniman doprinos u području 17 natjecatelja u 23 kategorije, koji
rijama mlađih učenika do 34 i sporta i rada s mladima. su tom prilikom osvojili ukupno 15
mlađih kadeta do 45 kilograma. odličja i to 4 zlatna, 5 srebrnih i 6
Mihael Veselčić osvojio je drugo Željko Komljenović brončanih. Zlatna odličja osvojile
mjesto u kategoriji mlađih kadeta zeljko.komljenovic@novosti.hr su Eva Požega, Ružica Vukić,
do 45, a Leon Udarović također Emanuela Kockarević i Lana Koc-
u kategoriji mlađih kadeta do Antun Turda rođen je u Vin- okolici. Prvi je Vinkovački golman u tandemu s Tonkom Vukušićem karević, srebrna Emanuela Kocka-
52 kilograma. Lucija Martinović kovcima 1931.godine. Nogomet koji je ostvario transfer u momčad seniorsku momčad, jedno vrijeme rević, Luka Požega, Matej Tisucki,
osvojila je treće mjesto u kate- je počeo igrati kao srednjoškolac koja se natjecala u višem rangu i kao glavni trener. Također bio Petra Dogan i Matej Naletilić,
goriji učenica do 40 kilograma, u juniorima predratne Cibalije. U natjecanja BSK iz Slavonskog je trener momčadi Lokomoti- dok su brončani bili Iva Kockare-
a Filip Periša drugo mjesto u prvoj momčadi Dinama počeo je Broda. Turda je u početku, kao ve i nekoliko momčadi iz okolice vić, Petra Dogan, Matej Tisucki,
igrati u sezoni 1947/1948. Kraće najmlađi vratar umjesto dresa s Vinkovaca. Poseban trag u razvoju Lovro Tisucki i Benjamin Ljubas.
kategoriji mlađih učenika do 30 vrijeme nastupao je za momčad brojem jedan često oblačio majicu kvalitete nogometne igre ostavio U ukupnom poretku Maxovci su
kilograma. Filip Geljić osvojio je Brodskog drugoligaša BSK. s brojem devet i vrlo uspješno igrao je u Cerni, Starim Jankovcima i zauzeli visoko sedmo mjesto.
treće mjesto u kategoriji učenika Nastupao je i za momčad Vinko- Natjecatelje je vodila učitelji-
do 38 kilograma. Zapažen nastup vačke Lokomotive. Među vratnica- ca karatea Antonija Damjanović.
na svom tek drugom turniru imao ma nalazio se gotovo dva desetlje- Glavni sudac na natjecanju bio
je i Gabriel Uzunović u kategori- ća. Prema sjećanjima suvremenika, je Zdravko Perlić, član i učitelj u
ji mlađih učenika, koji je u hrabroj Karate klubu Max Ivankovo. FS
borbi izgubio treće mjesto. Mnogi su Komletincima. Kao studiozan i
postali no- marljiv trener odgojio je nekoliko STK Cibalia
“Osam natjecatelja Karate kluba gometne vrlo uspješnih igrača koji su
Vinkovci odradilo je ukupno 28 zvijezde, a dugi niz godina uspješno nosili Danijel Jelinek
borbi u kojima su pokazali napredak Antun je cijeli Dinamov i Cibalijin dres. Odgojio je igrao finale
u odnosu na prošle turnire te se svoj život os- i mnoge mlade nogometaše i uveo
veselimo novim izazovima na tre- tao skroman, u nogometne tajne. Među brojnim Igrač Stolnoteniskog kluba
ninzima i natjecanjima. Uzmemo samozatajan, generacijama koje je trenirao su Cibalia Vinkovci Danijel Jelinek
li u obzir kvalitetu turnira i velik sretan i za- i igrači s prvoligaškom reputaci- osvojio je hvale vrijedan rezultat
broj natjecatelja, izuzetno smo dovoljan jom Ivica Marić, Ivan Maroslavac, na 27. međunarodnom otvorenom
zadovoljni postignutim rezultati- Darko Raić Sudar, Danijel Bogdan, prvenstvu Bečeja, Kolenica kup,
ma”, ističu treneri Pamela Korda- na mjestu centarfora, odnosno Miroslav Vitković. Bio je zahtjevan stolnoteniskom turniru koji je
novski i Jakov Šikić, koji su mlade vođe napada i vješto postizao i vrlo strog trener, ali u odgoju je odigran u nedjelju, 11. studenoga.
sportaše vodili u Osijeku. FS zgoditke. Nogomet je obilježio uvijek isticao i onu ljudsku crtu Jelinek, koji nije imao status
njegov život pa je nakon završetka istinskih sportaša koji će nakon nositelja, odigrao je odličan turnir
ŠSD 1887 Lokomotiva Vinkovci nogometne karijere ostao u prestanka sportske karijere postati te u polufinalu izbacio i prvog
njemu, ovoga puta kao nogometni uzorni građani. Antun Turda ističe nositelja. No, na kraju je osvojio
Lokomotiva trener. Nakon završetka trenerske kako ga je ova nagrada obradovala, drugo mjesto nakon što je u finalu
novi prvoligaš škole 1964.godine započeo je jer u njoj vidi da je njegov dugogo- bolji od njega bio bugarski pred-
trenersku karijeru. Trenirao je dišnji rad prepoznat i vrednovan. stavnik Georgij Hristov, koji je
Streljaštvo je natjecatelj- juniore, kadete i pionire Dinama, slavio rezultatom 3:2. Jelinek je
ski šport koji razvija umijeće “Zahvaljujem se svima koji igrao u kategoriji 35-50 godina,
pogađanja pokretnih i nepokret- Turda je bio jedan od najpopularni- su se založili da ova nagrada najjačoj kategoriji turnira koji je
nih meta korištenjem različi- jih sportaša u gradu na Bosutu pa pripadne meni. Isto tako iskori- okupio oko 147 igrača i igračica
tih vrsta oružja, a ljubitelji stre- i široj Vinkovačkoj okolici. Prvi je stio bih prigodu i zahvalio se svima iz čak 9 zemalja: Hrvatske,
ljšatva, članovi Gradskog stre- Vinkovački golman koji je ostvario s kojima sam radio i surađivao u Rumunjske, Bugarske, Mađarske,
ljačkog društva 1887 „Lokomo- transfer u momčad koja se natje- svojoj sportskoj karijeri.”, rekao Slovenije, BiH, Crne Gore, Sirije te
tiva“ Vinkovci novi su prvoligaši cala u višem rangu natjecanja BSK je Turda, poručivši mladima da domaćina Srbije. Bečejski Kolenica
Hrvatskog streljačkog saveza. Svoj iz Slavonskog Broda. Kao najmlađi budu uporni i marljivi u bavljenju kup, ističu u Stolnoteniskom klubu
prvi nastup u Prvoj “A” ligi “Loko- vratar umjesto dresa s brojem sportom koji traži puno odricanja, Cibalia, jedan je od najcjenjenijih
motiva” je odradila u gradu Solinu, jedan često je oblačio majicu i s ali pruža i bezbroj sretnih turnira u stolnom tenisu za rekre-
u nedjelju, 4. studenog, gdje je brojem devet i vrlo uspješno igrao trenutaka. Trenerima u radu s ativce u ovom dijelu Europe. Ž.K.
ujedno bilo i prvo izborno natje- na mjestu centarfora, odnosno mladim sportašima savjetuje da
canje za reprezentaciju Hrvatske. suigrača, vođe napada i postizao zgoditke. pored sportskih kvaliteta nikada
novinskim ne zaborave paralelno djelovati
Strijelci Lokomotive Vinkovci, napisima ispada i na izgradnji osnovnih ljudskih
novog provoligaša, nastupili kako je bez premca bio jedan vrijednosti, a koje moraju krasiti
su u sastavu: Tomislav Špaček, od najboljih golmana koji je svakog istinskog sportaša.