Page 12 - Vinkovački list - 30. listopada 2020.
P. 12
PETAK 30.10.2020.

U vinkovačkoj Osnovnoj školi Natjecanje u poznavanju engleskog jezika okupilo je velik broj učenika iz 60 država jer se nismo mogle sastajati u
Vladimira Nazora ovih dana školi i zajedno vježbati, već se sve
imaju razloga za slavlje i ponos, Svjetski uspjeh odvijalo online što je na neki način
naime njihova učenica Iva još više potaknulo samostalnost u
Milković, uz vodstvo mentorice dodatni je poticaj radu. Uloga mentora jest voditi i
Gabrijele Romić, postigla je usmjeravati, a učenika vježbati i
izniman uspjeh osvojivši peto za Ivu Milković truditi se biti što uspješniji. Iva je
mjesto na Međunarodnom pokazala samostalnost, upornost
natjecanju Hippo u poznava- Učenica iz Vinkovaca je u konkurenciji 50.000 djece u radu i želju za učenjem što se
nju Engleskog jezika. uspjela izboriti finale natjecanja te osvojiti peto mjesto na kraju i pokazalo kao izvrstan
recept za uspjeh”, ističe. Iva nam
Franjo Sorčik Engleskoga jezika, stoga je Hippo najboljih učenika iz svake države. va mentorica Gabrijela Romić. pak priča kako joj pripreme za
franjo.sorcik@novosti.hr natjecanje još jedan način kako Veliki uspjeh postigli smo i 2018. Napominje i kako je ovaj uspjeh polufinale i finale natjecanja nisu
pokazati uspješnost. Natjecanje godine kada je učenik Filip rezultat višegodišnjega rada i oduzimale puno vremena jer
Na natjecanju su sudjelovali se sastoji od tri dijela, odnosno Marunček izborio finale. U svojoj truda kao i ljubavi prema stranom vrijeme pažljivo planira. “Engleski
učenici osnovnih i srednjih škola školske, državne i finalne razine kategoriji, tada sedmih razreda, jeziku. “Priprema za ovogodiš- jezik uz povijest i hrvatski mi je
iz čak 60 država, a Iva je u kon- koja se svake godine održava osvojio je peto mjesto i sve nas nje natjecanje bila je poprilično najdraži predmet. Ponajprije sam
kurenciji od oko 50.000 djece iz u Italiji. Na njoj sudjeluje 10% učinio ponosnima”, objašnja- drugačija od dosadašnjih godina ga zavoljela zbog izvrsnih teachera