12 C
Vinkovci
Nedjelja, 21. travnja 2024.

Objavljen izbor predstava za ovogodišnji Festival glumca

Više od autora

- vl promo-
Aneta Pšihistal
Aneta Pšihistal
aneta.psihistal@novosti.hr

Danas je objavljen popis izabranih predstava za sudjelovanje na 31. Festivalu glumca koji će biti održan od 10. do 19. svibnja 2024. u Vukovarsko-srijemskoj županiji.
Sudionici Festivala predstave će igrati u gradovima Otoku, Vukovaru, Županji, Vinkovcima i Iloku. Grad domaćin ove godine je grad Otok.
Selektorica ovogodišnjeg 31. Festivala glumca je akademska glumica Ksenija Prohaska, a prema njezinom odabiru u službenoj konkurenciji na festival dolaze:
1. GRADSKO DRAMSKO KAZALIŠTE GAVELLA, Zagreb i LUDENS
TEATAR, Koprivnica
Florian Zeller „MAJKA“ u režiji Enesa Vejzovića
2. SVEUČILIŠTE U ZAGREBU – STUDENTSKI CENTAR – TEATAR
&TD, Zagreb
Kristina Grubiša / Karla Leko „BEŠTIJE“ u režiji Kristine Grubiša
3. KAZALIŠTE PLANET ART, Zagreb
Albert Ramsdell Gurney „LJUBAVNA PISMA“ u režiji Marka Torjanca i
Slavice Knežević
4. PUČKO OTVORENO UČILIŠTE VELIKA GORICA, GRADSKO
KAZALIŠTE – SCENA „GORICA“
Gustavo Ott „ŽENE NA RUBU“ u režiji Marija Kovača
5. HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE SPLIT
Miljenko Smoje – Ivica Ivanišević „TIHA NOĆ“ u režiji Gorana Golovka
6. GRADSKO KAZALIŠTE MLADIH SPLIT
Ivan Leo Lemo „ZAKON ZAGORE“ u režiji Ivana Lea Leme
7. HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U OSIJEKU
Po romanu Ivane Šojat „JOM KIPUR ILI POMIRENJE“ u režiji Želimira
Mesarića
8. KULTURNI CENTAR OSIJEK
Autorski projekt Vanje Jovanovića i Mateja Sudarića „PLIŠANA
REVOLUCIJA“ u režiji Vanje Jovanovića
9. HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE ZADAR
Mate Matišić „TATA“ u režiji Zorana Mužića
10. HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U ŠIBENIKU
Marco Camoletti „DOĐI GOLA NA VEČERU“ u režiji Nine Kleflin
11. HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U VARAŽDINU
Yasmina Reza „ART“ u režiji Barbare Rocco
12. TEATAR IGRE, Vinkovci i KULTURNI CENTAR OSIJEK
Raymond Queneau „STILSKE VJEŽBE“ u režiji Vlaste Ramljak
13. KAZALIŠTE VIROVITICA i HRVATSKO KAZALIŠTE PEČUH
Miroslav Krleža „U AGONIJI“ u režiji Darija Harjačeka
14. GRADSKO KAZALIŠTE POŽEGA
Carlo Goldoni „GOSTIONIČARKA“ u režiji Davora Svedružića
15. Koprodukcija UMJETNIČKE ORGANIZACIJE LUDENS TEATAR,
Koprivnica, TEATRA EXIT, Zagreb i KULTURNOG CENTRA
OSIJEK
Andrzej Saramonowicz „TESTOSTERON“ u režiji Jasmina Novljakovića
16. Koprodukcija KULTURNE UDRUGE „GLUMAČKI FESTIVAL U
KRAPINI“ i ZAGREBAČKOG GRADSKOG KAZALIŠTA
KOMEDIJA
Skupina autora „KAJ JE LJUBAV“ u režiji Adama Končića
17. HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U MOSTARU
Tennessee Williams „STAKLENA MENAŽERIJA“ u režiji Ivana
Planinića
18. ZAGREBAČKO KAZALIŠTE LUTAKA
– Predstava za djecu i mlade –
Milan Begović / Jakov Gotovac „ERO S ONOGA SVIJETA“ u režiji
Krešimira Dolenčića
19. PUČKO OTVORENO UČILIŠTE VELIKA GORICA, GRADSKO
KAZALIŠTE – SCENA „GORICA“
– Predstava za djecu i mlade –
Zoran Pongrašić „MAMA JE KRIVA ZA SVE“ u režiji Lee Anastazije
Fleger
20. GRADSKO KAZALIŠTE LUTAKA, Rijeka
– Predstava za djecu i mlade –
Vedrana Balen Spinčić prema slikovnici Vjekoslave Jurdane i Radovana
Kunića „TONČIĆ PETEŠIĆ“ u režiji Serđe Dlačića

 



Povezani članci

- vl promo-

Posljednje objavljeno