23 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Odlični rezulatati vinkovačke odbojkašice Dinke Kulić

Vinkovčanka Dinka Kulić rođena je 1997. godine u Osijeku u sportskoj obitelji u kojoj je starija sestra Petra bila odbojkašica, a otac Petar košarkaš. Prvo je igrala košarku, ali je vrlo brzo prešla u odbojku. Počela je vinkovačkom Vibrobetonu gdje ju je trener Jozo Škegro naučio cjelokupnim tehnikama igranja odbojke. O svojoj karijeri Dinka nam je ispričala:“ U prvom razredu srednje škole počela sam trenirati sa seniorkama, a od drugog razreda i igrati u prvoj ekipi. U četvrtom razredu otišla sam u odbojkaški klub Vukovar, gdje sam igrala godinu dana. Poslije toga otišla sam u HAOK Mladost Zagreb, najbolji hrvatski klub koji je ove sezone osvojio prvenstvo i Kup. U klubu u kojem se radi vrlo profesionalno sam kapetanica, a igram na poziciji pucačica-primačica. I sljedeću sezonu ću igrati za Mladost koja će nastupiti u kvalifikacijama Challenge Cupa i Lige prvaka u kojoj smo prošle godine bile četvrte. U reprezentaciji Hrvatske igrala sam Zlatnu ligu, a na Mediteranskim igrama osvojili smo zlatnu medalju. Sve je bilo riješeno u polufinalu kada smo nadigrali reprezentaciju Turske s 3:2, te smo u finalu s 3:1 u setovima pobijedile reprezentaciju Grčke i nakon 25 godina Hrvatska je Mediteranski prvak. Najbitnije je da se ne ozljedim, jer iduće godine imamo Europsko prvenstvo. Naravno da bih se željela okušati u inozemstvu i napraviti dobru međunarodnu karijeru. Pokušat ću pronaći državu i klub koji je kvalitetan i puno ulaže u odbojku.