Petak, 26. travnja 2024.

Odigrano Otvoreno prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 12 godina

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Na terenima Teniskog kluba Vinkovci odigrano je Otvoreno prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 12 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza. U prvom polufinalu u kategoriji dječaka Leon Zlatevski iz Zagreba, inače prvi nositelj turnira, pobijedio je trećeg nositelja Marka Smolju iz Osijeka, sa 6:0, 6:1. U drugom polufinalu domaći igrač Karlo Brkić pobijedio je Karla Jurasa iz Đakova sa 6:0, 6:0. U finalu turnira Zlatevski je sa 6:2, 6:2 nadigrao Karla Brkića, te osvojio turnir u kategoriji dječaka do 12 godina. U prvom polufinalu u kategoriji djevojčica Sara Barbarić iz Osijeka pobijedila je Emu Šantić iz Virovitice sa 6:1, 6:3, dok je u drugom polufinalu Nika Henjak iz Zadra, nakon velike borbe pobijedila Anju Belvanović iz Đakova sa 6:3, 6:7, 6:1 i plasirala se u finale turnira. U finalu, prva nositeljica turnira Sara Barbarić pobijedila je treću nositeljicu Niku Henjak sa 6:4, 6:1, te osvojila turnir u kategoriji djevojčica. U finalu parova u kategoriji djevojčica par Sara Barbarić/Karla Završki bez borbe je dobio susret protiv virovitičke kombinacije Nika Dragičević/Ema Šantić. U finalu parova u kategoriji dječaka par Karlo Brkić/Leon Zlatevski pobijedio je par Antun Trčak/Ymeri Dasar sa 6:0, 6:2.