19 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Pobjeda ŽOK Vinkovci u prvoj utakmici sezone

Kao što smo nedavno i najavljivali, ovog vikenda započelo je natjecanje u Prvoj B Hrvatskoj odbojkaškoj ligi skupine Istok u konkurenciji seniorki. Tako su na teren izašle i odbojkašice Ženskog odbojkaškog kluba Vinkovci.

Vinkovčanke su tako u svojoj ovosezonskoj premijeri na parketu dvorane Gimnazije Matije Antuna Reljkovića ugostile ekipu Ženskog odbojkaškog kluba Našice. Utakmica je odigrana u nedjelju, a klub iz Vinkovaca porazio je našički klub s 3:1 u setovima. Prvi set pripao je relativno lagano vinkovačkim odbojkašicama, a konačni rezultat prvoga seta glasio je 25:16. Iako je sve za Vinkovce dobro počelo, drugi set pripao je gošćama iz Našica. Igrao se jedan vrlo tijesan set, no ipak su se u napetoj završnici seta bolje snašle odbojkašice iz Našice te su tako u tom setu odnijele pobjedu od 25:22. Treći set je također bio izrazito napet, no istim rezultatom, samo u korist domaće ekipe, završio je i taj dio igre. Nakon toga mogao se primijetiti pad u igri našičkog kluba, a Vinkovčanke su to itekako znale iskoristiti. Tako je četvrti set pripao ŽOK Vinkovci i to s vrlo opipljivim rezultatom od 25:13. Utakmica je ukupno trajala 93 minute, a kada bi se gledao zbroj poena u cijeloj utakmici, on bi iznosio 97:76 u korist vinkovačke ekipe.

Sljedeće kolo na rasporedu je već za vikend, u kojem će izabranice Stipe Tomića gostovati u Višnjevcu, a ugostit će ih Ženski odbojkaški klub Ferivi.