5 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Pobjede HAŠK-a i Frankopana, poraz Dilja

Kompletirano je 8. kolo MŽNL-e te su uspješniji bili domaćini dok su gostujuće pobjede upisali samo nogometaši Darde u Županji kod Radničkog i Šokadija kod, zacementiranog za dno ljestvice, Torpeda.

Većina ekipa iz vinkovačkog središta, u ovom međukolu odigranom u srijedu 23.9, bila je uspješna. Prvu pobjedu u sezoni ubilježio je Frankopan protiv Mladosti iz Đakovačke Satnice od 1:0, a važnu pobjedu za priključak sredini tablice upisao je i HAŠK-Sokol protiv Borca (B) (2:0) dok su domaćini iz Jarmine svladali Zrinski 3:0 kao i Slavonac (K) koji je bio bolji od gostiju iz Kneževih Vinograda rezultatom 2:1. Visok poraz upisao je Otok kod Olimpije te su Osječani slavili 5:2 i potvrdili bod iz prethodnog kola u Boboti i s 4 boda od mogućih 6 mogu lakše disati u nastavku prvenstva. Vinkovački Dilj u osmom kolu gostovao je u Grabovcu kod istoimenog protivnika i poražen je 2:1. Gosti su u Baranji poraženi od korektnog domaćina, a zasluge za ovaj poraz pripisuju nešto lošijem izdanju svoje momčadi iz prvog poluvremena i izrazito lošem suđenju. Priliku za iskupljenje Dilj ima već u subotu kada im u goste dolazi vrlo dobri Slavonac iz Komletinaca koji nakon 8 kola ima 13 bodova. Nakon polovine jesenskog dijela prvenstva vodeći na ljestvici su Radnički (M) i Darda s 21 osvojenim bodom. Dilj dijeli treće mjesto s baranjskim Borcem (KV) s ovojenih 16 bodova dok su ekipe od petog do četrnaestog mjesta zgusnuti u 4 boda. Vodeća ekipa lige, Radnički (M), u sljedećem kolu ima težak zadatak, a to je gostovanje u Babinoj Gredi i ta će utakmica ponijeti epitet najzanimljivije utakmice u 9. kolu MŽNL-e Osijek-Vinkovci.