12 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Pogodak Filipa Jazvića lansirao Cibaliju na prvo mjesto

HNK Cibalia Vinkovci u okviru 7. kola SuperSport Prve NL na svom je travnjaku dočekao momčad NK Jarun iz Zagreba. Vinkovčani su na kraju uspjeli upisati pobjedu od 1:0, a pogodak odluke postigao je Filip Jazvić. Ovim rezultatom Nebeskoplavi postali su novi lider prvenstva s 14 osvojenih bodova.

Cibalia je u utakmicu ušla s ciljem uzeti nova tri boda te su se tako izabranici Tomislava Radotića nametnuli na terenu od samog početka susreta. Vinkovčani su prvi puta opasno zaprijetili u 9. minuti, kada se Jazvić lijepo oslobodio svog čuvara te s ruba kaznenog prostora odmjerenim udarcem zagrijao vratara Spudića. Ubrzo nakon toga Oršolić visokim skokom šalje loptu pokraj zagrebačkog gola, a u 15. minuti nakon sjajnog ubačaja Unušića lopta stiže do Smajića koji glavom tuče direktno u vratara. Do kraja prvih 45 minuta redale su se prilike Cibalije, no nije bilo završne mirnoće. Najopasniji su bili pokušaji Unušića i Mikolčića, no na predah se otišlo s početnih 0:0.

Ni drugo poluvrijeme nije bilo ništa drugačije u odnosu na prvo. Vinkovački sastav bio je u potpunosti dominantan u odnosu na goste. Prvu dobru priliku u nastavku bilježimo u 47. minuti, kada je na odličan centaršut Rugaševića pronašao Mikolčića, no rezultat se ponovno nije promijenio. Nekoliko minuta kasnije Bubnjar fino prolazi po desnoj strani te je uputio udarac iskosa, lopta ipak pronalazi Edisa Smajića, no njegov udarac odlazi preko gola. Trener Radotić osvježio je momčad ubacivanjem u igru Mihaljevića i Dogana, a to se vrlo brzo isplatilo. Nakon velikog broja promašenih prilika, uslijedila je 67. minuta. Mihaljević je uputio odlični centaršut iz slobodnog udarca s lijeve strane, a najbolje se snašao Jazvić, koji je konačno matirao odličnog vratara Spudića. Nakon postignutog pogotka, Vinkovčani su se više bazirali na kontranapade, dok Zagrepčani nisu imali neku izgledniju priliku do kraja utakmice. Dodajmo još kako je na samom kraju susreta crveni karton dobio Bjelokošćanin Bamba.

Mi radimo na discipliniranom nogometu koji mislim da je do sada polučio uspjeh i nastavit ćemo radit u tom smjeru. Kada budemo dignuli sve na višu razinu, vjerojatno će i efikasnost doći više do izražaja, ali moramo ispunjavati zadatke za koje se dogovorimo da treba ispunjavati tako da smo zaista na dobrom putu i kažem, ova utakmica do sada je sigurno taktički najkvalitetnija”, rekao je Tomislav Radotić, trener HNK Cibalia Vinkovci.

Osim što je Cibalia upisala treću uzastopnu pobjedu te izbila na prvo mjesto, posebno treba veseliti odlična igra Nebeskoplavih. Ujedno, Cibalia je u prvih 7 kola primila samo 3 pogotka te je tako vodeća i u tom segmentu. Izabranici Tomislava Radotića novu pobjedu tražit će iduće subote, a tada će gostovati kod trenutno posljednjeplasiranog Bijelog Brda.

Cijelo vrijeme diplomatski pokušavam malo gurnuti tablicu na stranu, jer sad smo u pozitivnom nizu, ali to se u nogometu lako okrene pa ide u nekakav negativan, tako da nema tu nikakve euforije, ali moramo bit zadovoljni, moramo bit ponosni na sve što radimo i što smo do sada napravili, ali isto tako i biti skromni i znati da ima tu još jako puno posla”, oprezan je za kraj bio trener Radotić.