14 C
Subota, 27. travnja 2024.

Pogodak Leona Markovića za pobjedu na startu prvenstva

HNK Cibalia Vinkovci na svom je terenu dočekao NK Croatiju iz Zmijavaca u okviru 1. kola SuperSport Prve Nogometne lige. Nebeskoplavi su slavili s 1:0, a pogodak vrijedan 3 boda postigao je Leon Marković u 21. minuti susreta.

Početak utakmice donio je pomalo bojažljivu Cibaliju, Zmijavčani su imali inicijativu, a domaći vratar Filip Kovačević u 10. je minuti sjajno obranio pokušaj Dine Šimunića. Ipak, u 21. minuti Petar Rubić upućuje povratnu loptu s lijeve strane, a lopta pronalazi Leona Markovića kojemu nije bilo teško „zakucati” u praznu mrežu. Sredinom prvog dijela vinkovački drugoligaš igra puno bolje, a to je rezultiralo s tri velike prilike uoči predaha. Ipak, Samer Spahić nije uspio dva puta realizirati dobru priliku, kao ni Rene Šarić i Jurica Bajić u sudačkoj nadoknadi.

U drugom poluvremenu praktički je igrala samo Cibalia. Redale su se prilike ispred gola Marija Gudelja, no nikako se nije uspio postići drugi zgoditak koji bi prelomio utakmicu. Imali su lijepe situacije David Bosak i Rene Šarić, a Zmijavčani su najopasniji bili iz kornera u 59. minuti. U istoj minuti prvo je pokušaj Jurice Bajića od bloka završio u korneru, a iz njega dobru poziciju ponovno ima Šarić, no odlazi pokraj gola. Rafael Pereira Reis odlično je povukao u 70. i uposlio Karla Miljanića, no pokušaj odlazi iznad prečke.

„Poslije ovako teškog ulaska u sezonu što se tiče priprema, odlazaka puno igrača i trenera te puno turbulencija u klubu, najsretniji sam zbog ovih 20 momaka što smo uspjeli pobijediti. Oni su pokazali svima da ovdje pripadaju, ja sam to znao, a sada to znaju svi ostali te im čestitam na trudu i prikazanoj igri, ne samo danas nego i u cijelim pripremama. Moramo biti realni i reći kako početak utakmice nije bio dobar, prvih 25 minuta Croatia je bila bolji protivnik, a paradoksalno je da smo postigli gol kada smo bili najlošiji. Kasnije smo bili puno bolji i čudo je da je ostalo samo 1:0. Drago mi je zbog Spahića i Bosaka, to su igrači koji imaju potez, žao mi je samo što Spahiću nije ušla ona prilika. Treba im vremena i iskustva, to su naši dečki i budućnost, kao i Marković”, poslije utakmice izjavio je domaći trener Andrej Kerić.

„Mislim da smo ostavili dojam, a Cibalia je zabila gol. U prvom poluvremenu smo dominirali, no sve je to bilo bezopasno. Oni su na kraju imali tri 100% šanse, golman Gudelj nas je ostavio u igri. U drugom dijelu prvih 20-ak minuta igrali smo okej, imali smo neke prilike, a zadnjih 15 minuta smo pali. Ostavili smo dobar dojam i igrali smo, ali igra se za golove. Mislim da je ovo zaslužena pobjeda Cibalije”, zaključio je zmijavački kapetan Ivan Todorić.

Sve u svemu, igra Cibalije u većem je dijelu susreta bila ohrabrujuće dobra. Ostaje žal za nekolicinom promašenih prilika, no najbitniji je pozitivan start u sezonu, koji klub nije imao u proteklih nekoliko sezona. U sljedećem kolu Vinkovčani će gostovati u Zagrebu kod NK Dubrave Tim Kabel, a nadamo se kako će se u naš grad vratiti s još jednim pozitivnim ishodom.