Srijeda, 1. svibnja 2024.

Poraz od Umaga znatno otežao put do Lige za prvaka

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Pretposljednje kolo prvog dijela Paket 24 Premijer lige riješilo je nekoliko dvojbi. Dubrava je dobila derbi protiv Gorice i preuzela vrh ljestvice. Poreč je osigurao Ligu za prvaka. Još se traži četvrti putnik za taj dio natjecanja. Na dnu je ostao prikovan Dubrovnik.

Rukometaši vinkovačke Spačve u posljednjoj minuti susreta u Umagu primili su pogodak i doživjeli poraz koji im je znatno otežao put do Lige za prvaka. Bilo je tu puno smjena u vodstvu. Umag je prvi dio dobio 19:16, premda je momčad Josipa Mečića odlično otvorila susret i vodila 0:3.

U nastavku je domaćin dvaput imao plus četiri i priliku da prelomi susret, ali se to nije dogodilo. Dapače, u 50-oj su Vinkovačni najprije poveli 27:28, pa u 53-oj i plus dva 28:31, ali nisu izdržali. U preostalih sedam minuta Umag je napravio niz od 5:1, i Vinkovčane gurnuo u velike probleme uoči posljednjeg kola. Kod Spačve najefikasniji sa po šest pogodaka bili su Dario Raguž i Rene Mihaljević.

Za Ligu za prvaka Spačvi će trebati pobjeda nad Bjelovarom i poraz Zameta s Dubravom u Rijeci.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 17. KOLO

DUBRAVA – GORICA 29:21

POREČ – VARAŽDIN 30:25

MRK UMAG – SPAČVA VINKOVCI 33:32

MRK BJELOVAR – MRK ZAMET 35:28

MRK SESVETE – DUBROVNIK 30:27