Četvrtak, 18. travnja 2024.

Poraz Spačve u Umagu

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

S prvog gostovanja u ovoj sezoni rukometaši Spačve Vinkovci vratili su se bez osvojenog boda. Potajno su se Vinkovčani nadali kako bi mogli doći do pozitivnog rezultata, ali u 60 minuta igre nisu ostvarili priliku za tako nešto. Loš ulazak u utakmicu stajao je Vinkovčane zaostatka od pet pogodaka već nakon deset minuta igre. Nakon toga su pokušali podići nivo igre, što im je dijelom i uspjelo, ali tek za smanjiti zaostatak na tri pogotka. Kako je vrijeme u prvom poluvremenu išlo prema kraju, tako su igrači Josipa Mečića popuštali u igri, pogotovo u obrani, da bi na odmor otišli sa šest pogodaka zaostatka. Za razliku od prvog poluvremena, Vinkovčani su u nastavak ušli odlučnije što se odmah odrazilo i na rezultat, postigli su tri pogotka, a pri tome nisu primili ni jedan (16:13). Međutim, ponovo im se dogodila “crna rupa” u igri što koriste domaćini i ponovo odlaze na šest (19:13), a potom i na sedam (22:15) pogodaka razlike. Tim ritmom igralo se do rezultata 28:21, kada se vjerojatno domaćini zadovoljavaju postignutim, pa popuštaju u igri, a Vinkovčani koriste da ipak susret okončaju podnošljivim porazom od samo tri pogotka zaostatka. Popravni ispit imaju u Vinkovcima protiv Dubrave.