11 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Poraz vinkovačkih rukometašica na startu natjecanja

Rukometašice Ženskog rukometnog kluba Vinkovci jučer su započele svoje natjecanje u ovogodišnjem izdanju 3. HRL skupine Istok. Prva utakmica odigrana je na gostujućem terenu kod Ženskog rukometnog kluba Petrijevci te je upisan poraz rezultatom 24:17.

Vinkovčanke su u početnih nekoliko minuta držale rezultatski minus od 1 ili 2 pogotka razlike, no onda, pri rezultatu od 3:2 u korist domaćina, Petrijevci se ipak uspijevaju odlijepiti na 8:3. Ipak, vinkovačka ekipa uspijeva smanjiti rezultat do kraja prvog poluvremena na -2, što je svakako bio prihvatljiv rezultat uoči drugih 30 minuta igre. Međutim, početkom nastavka domaća ekipa ponovno odlazi na osjetljivu prednost te je bio vrlo težak i zahtjevan zadatak vratiti se u utakmicu. Uspjele su Vinkovčanke jednom smanjiti na tri gola zaostatka, no utakmica ipak završava s konačnih +8 u korist domaćih rukometašica. Najefikasnija u redovima vinkovačkog sastava bila je Marija Dragojević sa 6 postignutih pogodaka, a jedan zgoditak manje postigla je Mirna Antolović. Tri puta se u listu strijelaca upisala Lana Matić Todorić, dok su po jedan gol postigle Magdalena Orlović, Lucija Pavlović i Marija Šušak. Definitivno prvo ime dvoboja bila je Karolina Samardžija, koja je zabila 10 pogodaka, a druga najraspoloženija u redovima domaćina bila je Nicholle Ribarić sa 6 golova.

Prilika za prve bodove ŽRK Vinkovci bit će nadolazeće subote, kada će u Vinkovcima gostovati RK Slavonka.