22 C
Četvrtak, 19. rujna 2024.

PREMIJERA IZ SNOVA Cibalia nadigrala Rudeš i upisala prva tri boda

Trener Siniša Sesar za Novosti je jučer najavio napad na sva tri boda u utakmici prvog kola nove sezone protiv Rudeša. Tako je i bilo, nebeskoplavi su na kraju upisali pobjedu rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu na terenu su dominirali gosti iz Zagreba. Imali su posjed i više od igre, a domaći vratar Ivan Križanović istaknuo se s nekoliko vrhunskih obrana. Ipak, stvari se kreću mijenjati u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena. Najprije je Jurica Bajić lijepo gađao suprotni kut, a centimetri su dijelili Cibaliju do vodstva. Kada se činilo da će se na predah otići bez golova, Josip Pejić u 44. minuti iz slobodnog udarca „ubija pauka“ za veliko slavlje na tribinama vinkovačkog stadiona.

Nastavak susreta donio je još bolju i discipliniraniju Cibaliju čija je obrana danas bila na visokoj razini. Filip Lišnić udarcem iz daleka bio je blizu poduplavanja vodstva, ali kasnije mu je to pošlo „za nogom“. Ponovno je Pejić uputio udarac iz slobodnog udarca, ovoga puta pokušaj mu je uspio obraniti Karlo Kralj, no Lišnić lijepo prati odbijanac i loptu sprema u mrežu.

Bitna su ovo tri boda za Cibaliju koja je tako na najbolji mogući način otvorila sezonu. U sljedećem kolu Vinkovčani će gostovati na teškom gostovanju kod BSK-a u Bijelom Brdu koji u sezonu ulazi sutra.