Srijeda, 24. travnja 2024.

Prva prvenstvena pobjeda rukometaša Spačve

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

U trećem kolu Premijer rukometne lige rukometaši Spačve vratili su se sa gostovanja iz Velike Gorice s punim plijenom. Početak utakmice donio je ispitivanje protivnika i igru gol za gol i tako je bilo sve do rezultata 4:4, nakon čega Spačva prelazi u vodstvo i do kraja prvog poluvremena tu prednost diže na pet pogodaka razlike (14:19). Nastvak utakmice ponovno je donio igru u kojoj se igralo gol za gol, da bi sredinom drugog poluvremena rukometaši Gorice smanjili vodstvo Spačve na samo jedan pogodak razlike. Međutim, rukometaši Josipa Mečića podižu razinu igre te ponovno odlaze na četiri gola prednosti koju drže do kraja utakmice i utakmicu zaključuju s pobjedom 35:31. Najefikasniji u redovima Spačve sa sedam postignutih golova bili su Dario Raguž i Ranko Božić, a slijedili su ih Dominik Smojver i Borna Manci Miličević sa po šest golova. Spačva je nakon 3. kola na 6. mjestu prvenstvene tablice, a u 4. kolu na svom parketu igra protiv momčadi Rudara iz Labina.