Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Prvi poraz ŽOK-a Vinkovci

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Nakon dobrog starta u 1. kolu Prve B hrvatske odbojkaške lige – grupe istok odbojkašice Vinkovaca u 2. kolu poražene su u Višnjevcu od ekipe Ferivi 3:2. Po setovima je bilo 22:25, 22:25, 25:15, 25:15 i 15:6. Odbojkašice trenera Stipe Tomića odlično su ušle u ovu utakmicu, pokazali jako dobru igru na prijemu i u bloku i osvojile prva dva seta. Zatim je uslijedio neobjašnjiv pad u igri, a domaće odbojkašice uz neke promjene u igri, ubrzanjem napada i smanjenjem broja grešaka na servisu u potpunosti su preokrenule utakmicu i došli do vrijedne pobjede. ŽOK Vinkovci nakon dva odigrana kola nalazi se na trećem mjestu prvenstvene tablice i u trećem kolu na svom parketu, u sportskoj dvorani Gimnazije Matija Antun Reljković, dočekuju ekipu Posavina Brod iz Slavonskog Broda. Utakmica se igra u nedjelju, 4. studenoga, s početkom u 18,00 sati. “Dolazi nam ekipa koja je objektivno slabija od naših prošlotjednih protivnica, ali moram istaknuti kako je ipak riječ o vrlo dobroj mladoj ekipi. Igramo od kuće i u ovoj utakmici mi smo favoriti. Očekujem da će djevojke ozbiljno ući u svaki set i tada ne bi trebali imati problema s osvajanjem seta, a i puno ćemo lakše doći do ukupne pobjede.”, rekao je Tomić. Druga ekipa ŽOK-a Vinkovci također je domaćin i u trećem kolu Treće hrvatske odbojkaške lige u subotu, 3. studenoga, u 18 sati, igraju protiv ekipe Osijeka.