14 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Prvi ovogodišnji turnir parova s gotovo 200 rekreativaca na terenima TK Vinkovci

Tihana Papac
tihana.papac@novosti.hr

Uralan kup – dvoransko otvoreno prvenstvo u parovima najavilo je početak ovogodišnjih događanja na terenima Tenis kluba Vinkovci.

U kategoriji dama, rezultatom 6:4, 6:2, slavio je par Vinkovčanki Čopčić E./Pavković K. koji je u finalu svladao domaće-sisačku kombinaciju Smolčić M./Velić M.

U mješovitim su parovima također izdominirali Vinkovčani Čopčić E./Bubalo D. slaveći pobjedu 6:4 7:5 nad Đakovčanima Hardi/Ljulj.

U kategoriji 120+ Šimić P./Strunje V. protiv klupskih rivala Ešegović I./Vergaš V., sreća i iskustvo bili su na strani potonjih rezultatom 3/6 5/7.

U kategoriji 100-120, finale su odnijeli vinkovačko-vukovarski par Ljoljo M./Brač J. svladavši par Mikas-Šarin 6:3 6:4.

U ukupnom zbroju 80-99 godina Mesić M./Hardi T. poraženi su u finalu od vinkovačkog dvojca Balaš/Marić 6:3 1:6 6:10.

U -80 kategoriji ukupne starosti, Ikić K./Kelić A. iz Vinkovaca svladali su par Duvnjak J./Košćak I. 6:2 6:1, a sreća ovog puta nije bila na strani vinkovačkog zeta s virovitičkom adresom i kolege mu iz Donjeg Miholjca.

U utješnom turniru rezultat je otišao na stranu otočke kombinacije Šebalj J./Goreta M. pobijedivši zadarsku kombinaciju Lijić/Krpetić 7:5 6:1.

Ako se po jutru dan poznaje, bit će ovo sjajna godina i za rekreativce kojih se sa svih strana Lijepe naše i susjedstva okupilo čak 160 s obzirom na 80 prijavljenih parova podijeljenih u šest kategorija.

„Po broju sudionika bio je ovo najbrojniji turnir parova na razini Republike Hrvatske, a naša zahvala posebno je usmjerena ka volonterima i članovima kluba koji su u ulozi domaćina ovaj sportsko-teniski vikend učinili i više nego uspješnim,” poručio je vidno zadovoljan predsjednik TK Vinkovci Domagoj Bubalo.

Gosti iz Kiseljaka

Uz čestitke svim sudionicima, finalistima te slavljenicima, Bubalo je na koncu zahvalio na dolasku tenisačima iz TK Eliptik iz Kiseljaka, Zadra, Zagreb, Sisku, Modriče, Doboja, Sv. Nedelje, Biograda na Moru, Pakoštana, Sv. Filipa i Jakova, Vukovara, Đakova, Otoka, Privlake, Slavonskog Broda, Županje te svima koji su proveli vikend u Vinkovcima i bili gosti Tenis kluba Vinkovci.