19 C
Petak, 26. travnja 2024.

Razočaravajući visoki poraz u polufinalu kupa za MNK Vinkovci

Jučer je u Novoj Gradišci odigrano polufinale kupa regije Istok u kojem je istoimeni domaćin dočekao vinkovačkog predstavnika, MNK Vinkovci – Učilište Studium. Iako se mogla očekivati jedna odlična i zanimljiva utakmica, na kraju je bilo sve osim toga. Jednosmjerna ulica u korist domaćina, a potpuni debakl za Vinkovčane.

HMNK Nova Gradiška slavila je s 10:0, rezultat koji nitko nije mogao očekivati.

Motivirani domaćin poveo je u ranim minutama susreta, gosti su pokušavali uloviti priključak i doći do izjednačenja, no umjesto poravnanja do poluvremena je semafor pokazivao 4:0. Kada se hvata zaostatak pokušava se s golmanom-igračem, ali to zna biti dvosjekli mač, a Vinkovčani su to osjetili na svojoj koži. Vratar Gradiške bio je na razini i obranio je nekoliko odličnih prilika koje je kreirala momčad Vinkovaca, a goste je skupo stajala igra s igračem-vratarom jer su sve njihove greške bile kažnjene što pokazuje konačan ishod utakmice. Igra momčadi s grada na Bosutu bila je spora i bezidejna što su raspoloženi malonogometaši iz Nove Gradiške sjajno iskoristili.

Novi ogled između ova dva suparnika na rasporedu je već u ponedjeljak u sklopu 3. kola 2. HMNL Istok. Dobra prilika za revanš i da se ispere gorak okus ovog teškog poraza.