14 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Restoran Nada Vukovar bez najviših plasmana

Nakon osvojenog prvog mjesta u skupini D vinkovački malonogometaši ostali su kratki za plasman u polufinale završnice Socca Prvenstva, natjecanja koje okuplja najbolje amatere iz cijele Hrvatske.

„Ostaje žal što nismo uspjeli proći u polufinale jer smatram da smo imali kvalitetnu ekipu koja zaslužuje biti među četiri najbolje momčadi”, započeo je analizu turnira voditelj vinkovačke ekipe Josip Haluška.

Istaknuo je kako su u četvrtfinalnoj utakmici protiv ekipe, koju predvodi Bojan Vručina, odigrali slabije prvo poluvrijeme što je protivnik kaznio s dva pogotka. „Drugo poluvrijeme odigrali smo puno bolje i stvorili puno prilika, a nedostajalo je malo sportske sreće kako bi se u potpunosti vratili u utakmicu”, dodaje Haluška. Vinkovčanima na ruku nije išao ni crveni karton koji su dobili i tako skoro polovicu drugog dijela bili u igračkom deficitu. S igračem manje teško je kontrolirati utakmicu koja je ovaj put otišla na stranu protivničke momčadi.

„Generalno, nismo zadovoljni nastupom jer smo očekivali bolji rezultat. Čestitke pobjedničkoj ekipi i sve pohvale organizatorima”, zaključio je za kraj Josip Haluška. Novi prvaci Hrvatske na amaterskoj razini u malom nogometu su igrači „Štefan Kumrovec” koji su u finalu svladali „Grill bar Paulaner” s 4:1.

Na putu do naslova svladali su prošlogodišnjeg prvaka „MNK Bjelovar” i sasvim zasluženo otišli do kraja i okrunili se naslovom prvaka Hrvatske. Za vinkovačku momčad ovaj nastup bio je vrijedno i lijepo iskustvo i dobra lekcija za nadolazeće turnire i utakmice. Podsjetimo, vinkovački malonogometaši u posljednje dvije godine ulazili su u polufinale ovog natjecanja, prošle godine zauzeli su četvrto mjesto, a godinu ranije poraženi su u velikom finalu.

Završnicu Socca prvenstva Hrvatske pratio je i izbornik naše reprezentacije koji je dobio kristalniju sliku momčadi za nadolazeće Socca svjetsko prvenstvo u dalekom Meksiku.