Rijeka je očekivano slavila protiv gostiju iz Vinkovaca

Dario
Dario
dario.lamut@novosti.hr

U susretu 17. kola Max TV Prve hrvatske nogometne lige u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili vinkovačku Cibaliju s 2:0 i tako ostali na vrhu ljestvice. Rijeka je očekivano slavila protiv gostiju iz Vinkovaca koji se očajnički bore za ostanak. Rijeka je od prve minute krenula po pobjedu, a Cibalia se uglavnom branila. Lider prvenstva je do pobjede stigao iz dva kaznena udarca u prvom poluvremenu koje su realizirali Austrijanac Alexandre Gorgon u 17. i Rumunj Florentin Matei u 24. minuti. Cibalia je u drugom dijelu postala konkretnija u napadu, ali riječka obrana bez većih problema otklonila je sve pokušaje. Tako je vinkovačka momčad ostala na 9. pretposljednjem mjestu s 8 bodova. U 18. kolu, u subotu 3. prosinca u Vinkovcima, s početkom u 17 sati i 15 minuta, Cibalia će ugostiti zagrebačku Lokomotivu koja na 8. mjestu ima 14 bodova.