S tržišta povučena drvena zdjela iz Kine

|

- Advertisement -

Državna agencija za poljoprivredu i hranu danas je objavila obavijest Ministarstva poljoprivrede za potrošače o opozivu proizvoda – drvena zdjela, bar koda 97100001001000000075, podrijetlom iz Kine, zbog utvrđene migracije formaldehida i melamina.

Uvoznik proizvoda je tvrtka Tedi GmbH & Co.KG, Njemačka, a na tržište Republike Hrvatske proizvod stavlja tvrtka TEDi poslovanje d.o.o., Ivana Lučića 2a/19, Zagreb. Proizvod nije u skladu s Uredbom (EZ) br. 1935/2004 o materijalima i predmetima koji dolaze u dodir s hranom, a u prodaji je bio u razdoblju od 25.01.2018. – 16.07.2019. godine. Detaljniji podaci o opozivu proizvoda dostupni su na službenoj stranici tvrtke TEDi.

“Testiranja proizvoda pokazala su povišene vrijednosti formaldehida koji mogu štetno utjecati na zdravlje. Stoga savjetujemo da se predmetna drvena zdjela ne koristi. Proizvodi su bili dostupni u našim prodavaonicama u razdoblju od 25.01.2018 do 16.07.2019 godine. Drvenu zdjelu možete zamijeniti u svim našim poslovnicama za iznos prodajne cijene od 6 kn ili u zamjenu za neki drugi proizvod”, navodi se na stranicama tvrtke.

- Advertisement -

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Radno vrijeme blagajne Vinkovci-Županja

PON – PET od 7:30 do 14:00h
Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.