16 C
Petak, 20. rujna 2024.

Show Jazvića u tri minute za trijumf Nebeskoplavih, Cibalia 2:0 Opatija

Cibalia se vratila na pobjedničke staze. U utakmici s Opatijom vinkovački klub došao je do prve proljetne pobjede (2:0)  na domaćem terenu, a utakmicu je riješio u dva navrata Filip Jazvić.

Nebeskoplavi su utakmicu započeli u sustavu 3-4-2-1 s Laštrom, Oršolićem i Karabatićem u zadnjoj liniji, srce momčadi zauzeli su Baltić i Pavlak, na bekovima su igrali Rugašević i Išasegi, a iza isturenog Miljanića zaigrali su Jazvić i Crnov kojem su ovo bile prve službene minute u nebeskoplavom dresu. Prvi su zaprijetili na današnjoj utakmici, koja je bila u programu HNTV-a, domaćini preko Oršolića kada se jedna lopta iz udarca iz kuta odbila na nogu vinkovačkom stoperu koji je istu poslao preko Ivešinih vrata. Četiri minute poslije uzvraćaju gosti preko Matulje koji je dobrim udarcem glavom ugrozio Đakovićeva vrata, no mladi Šibenčanin bio je dobro postavljen.

„Bliže, bliže“, čulo se s gostujuće klupe kada je u 24. minuti Išasegi ubacio u kazneni udarac Opatije gdje je loptu primio Jazvić i dugo vagao Zgrablića i njegovu obranu da bi zatim ispalio projektil koji je neobranjivo rasparao mrežu Ivešina gola. Svoje nogometno umijeće Jazvić je pokazao i tri minute poslije kada je nakon Oršolićeve duge lopte pobjegao svom čuvaru Malokuu i prizemnim udarcem poslao loptu pored 43-godišnjeg Iveše.

Nakon drugog pogotka Cibalije intenzitet igre je drastično pao, a  do odmora mogao je Jazvić zabiti svoj treći pogodak da je bio malo precizniji u 43. minuti. Tomićeva momčad u nastavku igrala je koliko joj je bilo potrebno, Opatija nije ozbiljnije prijetila Đakovićevim vratima, a obrambeni trojac predvođen iskusnim Laštrom nije dopustio gostima da se približe golu Cibalije. Sve do 86. minute susreta u rubrici udarci prema vratima i jedne i druge momčadi u drugom poluvremenu stajala je nestvarna 0, a da tako ne ostane pobrinuo se Išasegi koji je opasnim i oštrim udarcem stavio na kušnju legendarnog Ivešu. Gosti su u 89. minuti imali najbolju priliku na susretu, Pejanović je opucao iz kosa s pet metara, no odlični Đaković nije dopustio da lopta prođe iza njegovih leđa.

Nebeskoplavi su dominirali na današnjoj utakmici i sveli su Opatijce na svega 2 udarca prema vratima i sasvim zasluženo dolaze do 3 boda, a trener Tomić može biti zadovoljan izvedbom svoje momčadi. Svi igrači pokazali su karakter, želju i borbenost i ova utakmica je pokazatelj kako treba nastaviti dalje. Pobjedom je Cibalia ostala na 12. mjestu s 29 osvojenih bodova, šest manje od, zasad četvrtoplasirane, Opatije, kojoj je ovo tek treći gostujući poraz u sezoni, s tim da Vinkovčani imaju utakmicu manje.