-1 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Spačva izgubila golom u posljednjoj sekundi susreta

U sklopu 5. kola Paket24 Premijer lige Spačva je gostovala u Poreču, a istoimeni klub bio je jedini lošiji sastav od Vinkovčana sa sva četiri poraza u isto toliko susreta. Međutim, na pogon Matije Rađakovića Poreč je upisao prvu pobjedu u sezoni, a ono što nas ne veseli je da je ostvarena u srazu s Mečićevom ekipom.

Podjednako prvo poluvrijeme završilo je s 18:16 u korist domaćina koji je u nastavku igrao puno bolje od vinkovačkog premijerligaša. Poreč je u 40. minuti imao velikih 6 golova prednosti, ali vinkovački se rukometaši nisu predavali i do kraja susreta zamalo izrežirali malo rukometno čudo. Kada je Vučić u 55. zabio za 27:24 činilo se kako će domaća momčad mirno privesti utakmicu kraju, no nešto se pitalo i Spačvu koja je preko Mažurane, Božićevića i Vignjevića 20 sekundi prije kraja imala neriješen ishod (28:28). Gol vrijedan prva dva boda za Poreč zabio je Tomislav Bošnjak, košarkaškim žargonom rečeno, sa zvukom sirene. Marko Vignjević ponovno je bio najbolji u vinkovačkom sastavu i došao do dvoznamenkastog broja golova (11/14), a golmani i jedne i druge ekipe skupili su po skromnih 7 obrana.

Osim Poreča pobjede u 5. kolu ostvarili su i Dubrava, Gorica te PPD Zagreb, a Spačva je sve dalje od željene treće pozicije koje vodi u ligu za prvaka.