Četvrtak, 25. travnja 2024.

Spačva-Poreč 26:30

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

U svojoj dvorani u Novom Selu večeras su rukometaši Spačve Vinkovci ugostili momčad Poreča. Kako su pred utakmicu ovoga 8. kola domaćini i upozoravali, Poreč nije protivnik kojega se može podcijeniti. Iz kola u kolo pokazuje se da u Premijer ligi nema lakih utakmica i da je svaki bod iznimno važan. Cilj Spačve je pokušati dobrim igrama u Vinkovcima osvajati bodove bez obzira na ime protivnika, a vani što bude. To je recept kojeg se drže otkako su u Premijer ligi i do sada je funkcionirao. No večeras taj plan nisu uspjeli ostvariti, jer gosti su sjajno otvorili utakmicu, te dobru igru nastavili prikazivati do samoga kraja. Povela je momčad Poreča 3:0 na samom startu utakmice i tu su prednost gosti održavali većinu prvoga dijela, da bi se pred kraj poluvremena odvojili na nedostižnih, sedam pogodaka razlike. To im je pošlo za rukom prije svega zbog nestvarne serije obrana Denisa Karića, koji je krajem prvoga poluvremena igračima Spačve obranio 5-6 teških šuteva za redom. Stoga rezultat tog dijela utakmice, 7:14 za goste, nije iznenađenje. U drugom dijelu Vinkovčani su zaigrali bolje, no veliku prednost tek su uspjeli ublažiti. Najraspoloženiji kod domaćina, ujedno i najbolji strijelac utakmice s osam postignutih pogodaka, bio je Ranko Božić. Pratio ga je Dominik Smojver, koji je mrežu Poreča pogađao sedam puta.