10 C
Petak, 26. travnja 2024.

Spačva pregazila Zamet

U 6. kolu Lige za ostanak vinkovačka Spačva ugostila je riječki Zamet i ostvarila visoku pobjedu.

Do sedme minute okrnjeni Zamet mogao je parirati Vinkovčanima koji su sljedećih pet minuta odigrali “uraganski” napravivši seriju od 6:0. Jedan od najzaslužnijih za visoku prednost u prvih 20 minuta bio je golman Nikola Ćirović koji je skupio dvoznamenkasti broj obrana uz nestvarni postotak obrana od 66 posto, a ništa lošiji nije bio  ni Marko Romić. Do kraja poluvremena Spačva je “utrpala” 22 gola u riječku mrežu, dvostruko više od Zameta.

Omjer snaga se u nastavku nije mijenjao, vinkovački rukometaši zabili su najviše golova u jednoj utakmici ove sezone. Završilo je 40:27, a u rekordnoj pobjedi Spačve prednjačili su Buntić (6 golova), mladi Maroš (5 golova) i Vignjević (5 golova). Ćirović i Romić obranili su ukupno 26 lopti.

Za tri dana je nova utakmica, ponovno u Vinkovcima, a protivnik Spačvi je posljednja momčad lige Dubrovnik.