Subota, 20. travnja 2024.

Spačva – Sesvete 25:24

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Vinkovačka Spačva večeras je u svojoj dvorani u Novom Selu dočekala momčad Sesveta. Bila je ovo vrlo važna utakmica za igrače trenera Josipa Mečića, jer Sesvete su kvalitetna ekipa i direktan konkurent Spačvi za gornji dio tablice, odnosno igranje u Ligi za prvaka, a trebalo je i isprati gorak okus poraza iz Labina, koji je došao nakon vrlo dobre igre u većem dijelu utakmice.

Upravo kako je Mečić i najavljivao, igrači su u utakmicu ušli spremno, željni igre i pobjede i takav im se pristup isplatio već u prvom dijelu susreta.

Nakon prilično tvrdog početka poveli su gosti i to tek u devetoj minuti, a vrlo brzo prednost su podignuli i na dva pogotka razlike. Spačva je držala priključak i u većem dijelu prvog poluvremena igralo se gol za gol. Domaći ipak pred kraj uspjevaju napraviti razliku, pa na odmor odlaze s tri pogotka prednosti, 14:11.

U drugom dijelu sjajna utakmica, Vinkovčani su, predvođeni Dominikom i Domagojem Smojverom, koji su zajedno postigli čak 13 pogdaka, već nakon prvih deset minuta imali pet pogodaka prednosti.

Odličnom su igrom taj rezultat čuvali sve do kraja utakmice kad gosti ipak uspjevaju smanjiti, no ne i izjednačiti, pa oba boda ostaju u Vinkovcima. Dominiku i Domagoju Smojveru koji su zabili 8, odnosno 5 pogodaka, priključio se i Borna Mažuran, također s 5 postignutih pogodaka. S ovom pobjedom Spačva se na tablici, na petom mjestu, izjednačila upravo sa Sesvetama, te sada obje momčadi imaju po 14 bodova, bod manje od Labina. U sljedećem kolu Vinkovčani putuju u Rijeku, gdje ih čekaju rukometaši Zameta.